מרגישים שפספסתם כמה אייטמים חשובים? רוצים לדעת מה קורה בעיר הסמוכה? הנה הסיפורים החמים שפרסמנו השבוע ברשת מיינט.

נזק עצום נגרם לבית באחת משכונות העיר מפגיעת רקטה. האם ושלושת ילדיה ניצלו בנס כאשר ברגע האזעקה רצו לממ"ד. אורה תמנו, אחותה של האמא שביתה ספג פגיעה ישירה של רקטת גראד סיפרה למיינט באר שבע על התחושות והחרדה. "אחותי סיפרה לי בטלפון שכנראה ביתה נפגע, היא היתה לחוצה. היא שמעה את האזעקה, עלתה לקומה השנייה ושלפה את הילדים מהמיטות לממ"ד, אחזה בילדים כמו לביאה. זעבתי הכל וטסתי לבית, התחבקנו ובכינו יחד" היא במצב היסטרי, לא מעכלת את מה שקרה. מה שהיא עשתה זו דוגמה ומופת"

אורית תמנו. צילום: יעקב לוי

סכנה ברחוב הס בהרצליה. פועלים תועדו כשהם משליכים קרשים מגג מבנה באתר בנייה של תמ"א 38, בניגוד לתקנות הבטיחות ומסכנים את העוברים ושבים. "זו ממש סכנה לציבור" סיפרה אחת התושבות למיינט הרצליה "אף אחד לא חשב להשתמש בצינור שיש למטרה זו בצד השני של הבניין. אותו דבר קרה לפני כשבוע שבועיים כשביקרתי פה". מחברת הבנייה טרם נמסרה תגובה.

 

תושבי רחוב ג'ון קנדי בראש העין כבר לא מקבלים את הדואר לביתם. הסיבה? הדוור יצא לפנסיה וטרם נמצא לו מחליף. כדי לקבל מכתבים וחשבונות נדרשים התושבים באזור ללכת לסניף הדואר המרכזי בעיר. "אף אחד לא מחלק את הדואר. לא מים, לא חשמל, הבן שלי עוד מעט צריך להתגייס אז הוא צריך לקבל טפסים מהצבא ואין לו שום דבר והבת שלי גם כן צריכה לקבל רישיון לרכב בדואר" סיפרה יהודית דהרי, תושבת הרחוב, למיינט ראש העין. מהדואר נמסר "אנו פועלים לחלק את כל הדואר בהקדם האפשרי. אנו מתנצלים בפני התושבים ונפעל לחלוקת דואר סדירה".

הורים ושכני "הגן בעברית" בראשון לציון מביעים ביקורת נגד פעילות חב"ד שנערכת במקום בשבתות. לדבריהם פעילי חב"ד משכנעים ילדים לומר פסוקים בתמורה לממתק. הורים שנכחו במקום בשבת האחרונה תיעדו את ההתרחשות. מחב"ד נמסר למיינט ראשון לציון "מנסים ליצור שנאת חינם יש מאין".

גיל שלם, מכפר סבא, זכה השבוע בפיצוי של 27 אלף שקלים בתביעה שהגיש נגד חברת מטרופולין באזור השרון, על מקרים רבים של נסיעות אוטובוס שלא בוצעו, או יצאו באיחור.  שלם, שייצג את עצמו, ערך רישום מדויק של כל האיחורים והחיסורים של האוטובוסים. מנגד, טענה חברת מטרופולין כי 6-7 דקות לא נחשבות איחור וכי לעיתים ישנן בעיות לוגיסטיות שמקשות על ההגעה בזמן. השופט לא קיבל את הטענות וקבע סכום פיצוי של 27 אלף שקלים. שלם סיפר למיינט כפר סבא כי הוא מקווה שזה אכן יהווה גורם מרתיע ואף מקווה שפרסום המקרה יעודד אחרים לתבוע.

כלבת פורמניין או לא? זה מה שעומד במרכזה של תביעה שהגישה תושבת אזור חולון לבית המשפט. במיינט חולון מדווחים כי לטענתה של התובעת היא שילמה עבור גור כלבים גזעי סכום של 2,500 שקלים, אך בדיקת הוטרינר מטילה ספק בכך כי מדובר בגזע הפורמניין. התובעת פנתה אל המוכרת על מנת לקבל תעודות גזע, אך הדבר לא נעשה. כעת היא תובעת סכום של 5,000 שקלים.

 כלב מבוקש, והמחיר בהתאם | המחשה: shutterstock

מתחתנים? אזור השרון הפסטורלי שמציע פיסות טבע נרחבות לצד נוף אורבני, זוכה אצל זוגות רבים לעדנה מחודשת. צלמים מהאזור גילו למיינט את המקומות הקסומים ביותר לצילומים, וגם סיפקו כמה טיפים חשובים.

נווה ירק, כפר סבא הירוקה ויער אילנות | צילומים: דניאל מליחי, אריאל אריכא, עידו סקעת