צילום: חגי אהרון אנדריי פילאבסקי ניסה להרשים את ראשי המועדון והצוות המקצועי במהלך חצי גמר גביע הטוטו מול מכבי ת"א. למעשה, עד אותו משחק, הבלם האוקראיני כלל לא ידע שהוא נמצא במבחן וייתכן שהוא יושאל לקבוצה אחרת. מבחינתו, הוא חתום לשלוש וחצי שנים והוא שחקן המועדון לכל דבר ועניין. במידה ומכבי תמצא בלם זר איכותי ומנוסה יותר לא מן הנמנע שפילאבסקי יושאל.

סוכנו של השחקן, בוריס נורמן שהביא בשעתו לישראל שמות כמו אנדריי באל, סרגי קנדאורוב, סרגיי טרטיאק, רומן פץ ואחרים משוכנע שפילאבסקי יהיה סיפור הצלחה.

נורמן: "אני בטוח שמבחינת כישרון פילאבסקי עולה על כל השמות שהבאתי. הוא בסה"כ בגיל 22 ולדעתי אם ישקיעו בו נכון תוך שנה וחצי יהיה מדובר בשחקן שיכול להגיע בעתיד לרמות הגבוהות ביותר באירופה כולל ברצלונה הגדולה. מעטים השחקנים שיש להם טכניקה כל כך גבוהה כמו לפילאבסקי שיודע למסור כדור אלכסוני מדויק במרחק של 70 מטר".

על פי נורמן פילאבסקי מרוצה מאד: "אני שומע ממנו שהוא מקבל בחיפה את כל התנאים הטובים ביותר ששחקן יכול לקבל. כולי תקווה שהוא יממש את הפוטנציאל שלו. אני שומע שיש כאלה שטוענים שיהיו בעיות תקשורת איתו בגלל שהוא לא יודע אנגלית. אני לא זוכר שאמרו כך על שחקנים אחרים דוגמת קנדאורוב, פץ ופולקארוב שהגיעו והצליחו מבלי לדעת מילה באנגלית".