הדמייה: צחי וזאנה יו"ר התאחדות הכדורגל בישראל, אבי לוזון, הכריז השבוע כי אליפות אירופה לנערים עד גיל 21 תיערך ב-2013 בישראל. בעקבות הכרזתו, הודיעה ההתאחדות לכדורגל בישראל כי המשחקים צפויים להתקיים באצטדיונים: פתח-תקווה, נתניה, בלומפילד, טדי ורמת-גן. בחיפה הודיעו לעירייה כי ייאבקו על הזכות לארח את המשחקים בעיר ולקיים אותם באצטדיון העירוני החדש - אצטדיון סמי עופר.

כדי לקדם את הנושא, פנה השבוע יו"ר ועדת הספורט העירונית, עו"ד אורי גרינברגר, ללשכת ראש העיר וביקש להתערב בנושא. בישיבת מועצת העיר,
שהתקיימה השבוע, אמר עו"ד גרינברגר כי בחיפה נבנה האצטדיון היפה ביותר בארץ, שלפי כל הפרסומים בנייתו צפויה להסתיים מספר חודשים לפני פתיחת האליפות.

"לא ייתכן כי כל משחקי האליפות יתקיימו על הציר שבין נתניה לירושלים, ושהאצטדיון היפה ביותר בארץ יעמוד מיותם במשך כל האליפות", ציין עו"ד גרינברגר. "אינני רוצה להיכנס שוב לנושא 'מדינת תל-אביב', על כל המשתמע מכך. משחקי כדורגל בסדר גודל כזה חיוניים לחיפה ולצפון, הן במישור התיירותי-כלכלי והן במישור התרבותי".

"אין שום סיבה שתושבי הצפון לא יוכלו ליהנות מכדורגל בינלאומי ברמה הגבוהה ביותר גם באזור הצפון ולא יצטרכו לכתת רגליהם ומכוניותיהם למרכז הארץ", הוסיף.

ראש העיר, יונה יהב, השוהה השבוע במרוקו, ציין כי אין מקום ראוי יותר לאליפות אירופה מאשר האצטדיון החדש. בעירייה אמרו בתוך כך כי פתיחת האצטדיון החדש בטקס פתיחה מרשים של אליפות אירופה, תשמש פתיחה טובה לאצטדיון. עתה הכדור עובר להתאחדות לכדורגל, שתכריע מי יזכה לארח את התחרות.