צילום: אלי אלגרט לדיוויד בלאט יש לא מעט סנטימנטים למכבי חיפה: "אחד החלקים היפים בקריירה שלי כשחקן היה ברוממה", סיפר בלאט ל"ידיעות חיפה", "שיחקתי שם שלוש שנים כשפיני גרשון היה אז המאמן, ויש לי רק זכרונות טובים, גם מהדרבים מול הפועל וגם מהמפגשים מול חיים זלוטיקמן, שבכל פגרה היה משחק איתי אחד על אחד על מגרש שלם כדי לשמור על כושר. אני חושב אגב עד היום שזלוטיקמן היה אחד השחקנים הכי מוכשרים שהיו כאן".

בהשוואה לעבר המפואר, ההווה לא משהו.
"עוברת על חיפה עונה קשה וזה צריך להיות מצער לכל אוהד כדורסל, לא רק לי. שמחתי לראות אותם מצליחים בשנים האחרונות, וכואב לי לראות שהם הגיעו למצב כזה. אני מקווה ומאמין שהם יצליחו לשרוד בליגה, כי יהיה רע מאוד שמועדון כזה לא יהיה בליגה הראשונה".

הפתיע אותך כמה קשה היה לכם מולם?
"ממש לא. גם בגלל שהגענו אחרי ההעפלה לפיינל פור והיה ברור לי שהשחקנים שלי פחות מפוקסים מבדרך כלל, וגם כי חיפה היא באמת קבוצה מלאת כישרון עם הרבה מאוד יכולות. משחק כזה מעלה הרבה סימני שאלה לגבי המיקום שלה, היא שווה הרבה יותר מזה".

אתה מצליח לנתח מה קרה שם העונה?
"אני לא חלק מחיפה וקשה לי להגיד מהמקום שבו אני נמצא, אבל הם נכנסו לאיזשהו סחרור לא טוב ולא הצליחו לעצור בזמן. אני מקווה שהם יידעו לשמור על האנרגיות שהיו להם במשחק מולנו להמשך המאבק שלהם בליגה. אם הם ישחקו באותה צורה גם בהמשך, אין לי ספק שהם יעמדו במטרה שלהם".