צילום: חגי אהרון לתוצאת משחק העונה מול הפועל ת"א תהיה השפעה מכרעת על עתידו של המאמן אלישע לוי במועדון. לוי, שכשל בשני המשחקים האחרונים מול היריב המר מת"א ובסיבוב הראשון השנה בבלומפילד יעמוד שוב בפני משחק מאתגר ומשמעותי יותר. הפעם הוא יהיה חייב לנצח כדי להסיר את התווית לפיה הוא לא מסוגל לנצח במשחקים "גדולים".

מטבע הדברים, הפסד מול האדומים עלול לסיים את דרכו של לוי בקבוצה בתום העונה. הסיבה ברורה: האוהדים של מכבי מאבדים את הסבלנות. לא ממש מעניין אותם שעזבו את הקבוצה ארבעה שחקנים בכירים, לא ממש מעניין אותם שלמכבי של העונה יש תקציב נמוך בהרבה מזה של מכבי והפועל ת"א. הקהל גם לא מתחשב בעובדה שלוי לא קיבל שחקנים ישראלים שביקש, שהעדיפו ללכת אחרי הכסף הגדול של התל אביביות. ששום דבר מלבד התואר החשוב ביותר לא ינחם ויפצה את הקהל.

במהלך השבוע האחרון לוי נראה דרוך ביותר. בסביבתו של המאמן אמרו: "אלישע יודע עד כמה המשחק חשוב ולא רק בשבילו אלא עבור כל המועדון. נצטרך לדעת לשחק בסבלנות, ושאף אחד לא יחשוב שכבר אחרי חמש דקות נוביל (0:3). מה שחשוב שננצח אפילו משער בדקה האחרונה".

למרות שהשחקנים היו השבוע ממוקדים במשחק העונה, לא יכלו שם שלא להתייחס לעובדה שפעם נוספת הקבוצה מאבדת עשתונות ברגעי האמת. אחד השחקנים אמר: "לא ברור למה איבדנו מול נתניה את הסדר. היינו חייבים לשחק בצורה יותר אחראית ולא להשתולל במגרש. לא עמדנו במשימה ולא הבאנו את השקט הנפשי למגרש".

ההחלטה של אלישע להטיל למגרש כלים התקפיים רבים השיגה בעצם את התוצאה ההפוכה וגרמה לחוסר סדר מוחלט במגרש. פיטר מסיללה עדיין רחוק מכושר משחק, גוסטבו בוקולי נראה מותש מהמאמץ של השבוע שעבר, ליאור רפאלוב התקשה להתגבר על הפציעה, וגם תומר חמד נראה עצבני.

בנוסף, ההחלטה לשלב את ולדימיר דבאלישווילי שלא נמצא בכושר משחק על חשבונו של שלומי אזולאי התבררה כטעות כמו גם ההחלטה לשלב את אייל גולסה ולא את טאלב טוואטחה שנמצא בכושר עדיף.

לשחקני הקבוצה היו בסיום המשחק טענות קשות נגד חלק משחקני נתניה ובראשם הבלם ליאוניד קרופניק, הירוק לשעבר: "בושה איך שקרופניק שיחק", אמרו שם. "הוא כל הזמן ניסה לגרור אותנו לפרובוקציות. שחקני נתניה נראו כמו לא מעט קבוצות שמגיעות לקריית אליעזר כדי להפריע לנו".

בד בבד שיבחו במועדון את התנהגותו האצילית של ראובן עטר שנמנע מגילויי שמחה אחרי שערי קבוצתו.