צילום: אלי אלגרט הפרסום ב"ידיעות חיפה" אודות המשא ומתן שמנהל ג'ף רוזן עם עיריית ראשון לציון עורר סערה בקרב אנשי כדורסל בעיר.

הבעלים רוזן וסגנו קיבלו פניות מגורמים רבים בקבוצה ומחוצה לה לגבי אמיתות הפרסום, ואם בתחילה הם הכחישו את העניין הרי שתוך זמן קצר הם הודו שאכן מתנהלים מגעים עם עיריית ראשון לציון אך שדבר אינו סגור עדיין.

אנשי הצוות המקצועי ביקשו הבהרות לגבי עתידם מסגן הבעלים והתבקשו לחכות עד להגעתו של ג'ף רוזן לארץ, שמתוכננת, לטענתו, לשבוע הקרוב. בסביבת רוזן משוכנעים כי אם וכאשר יגיע הבעלים לארץ, יהיה זה או על מנת לסגור סופית את פרטי העסקה עם ראשל"צ או כדי לנסות ולפתור את המחלוקות עם עיריית חיפה. גם למאבק ההישרדות של הקבוצה מול אשקלון עשוי להוות משמעות בהחלטת רוזן.

בעיריית חיפה סירבו השבוע להתייחס באופן ענייני לטענות. הדובר צחי טרנו אמר רק כי "אם מישהו רוצה לקבוע פגישה עם ראש העיר, הוא מוזמן לעשות את זה. על הטענות עצמן של מכבי חיפה אין לנו מה לומר ואנחנו לא מגיבים".

מי שכן הגיבה לנושא היא חברת בז"ן (בתי זיקוק לנפט בע"מ), שהשקעתה באולם רוממה הייתה הדבר המרכזי שאפשר את אישור השיפוץ. גורמים בחברה הודו שלא לייחוס כי הדבר עשוי להשפיע על החלטתם באשר למימון השיפוץ בהיכל. "אנחנו עדיין לא יודעים עד כמה העניין בין רוזן לראשון באמת מתקדם והאם לא מדובר בניסיון של חיפה ללחוץ על העירייה", אמר הגורם. "אבל בוודאי שלא ניתן להתעלם מהאפשרות שהוא אכן יעזוב, ואם הדבר יקרה ניאלץ לבחון את משמעות הדברים בקשר לרוממה".

בתגובה הרשמית של החברה נמסר: "חברת בז"ן מנהלת משא ומתן עם החברה הכלכלית של עיריית חיפה בנוגע לרכישת שטחי פרסום באולם המשופץ. מו"מ זה טרם הסתיים. החברה אינה תורמת לקבוצות כאלו או אחרות ואינה מתערבת בניהול הספורט בעיר".

מתגובה זו לא ניתן לקבל אישור לכך שנושא עזיבתו האפשרית של רוזן ישפיע על החלטת החברה באולם רוממה, אולם העובדה כי המשא ומתן אינו סגור מלמד כי החברה עדיין יכולה לחזור בה מהחלטתה לממן את השיפוץ.