צילום: חגי אהרון ג'ף רוזן החל במרתון של פגישות עם גורמים בעיריות חיפה וראשון לציון במטרה לקדם את החלטתו באשר לזהות הקבוצה שבראשה יעמוד בעונה הבאה.

את החלק הראשון של סבב הפגישות הוא הקדיש לנושא חיפה. רוזן ונציגו ארנון שירן מבקשים לבחון בראש ובראשונה כמה כסף הם יוכלו לגייס באמצעות העירייה וספונסרים חיפאים. המטרה של רוזן: להגיע למצב שדרך עיריית חיפה, הספונסרים שיימצאו וקיצוץ בתקציב, בין היתר על ידי סגירת משרדי המועדון במוריה וקיצוץ במשכורות הצוות המקצועי והניהולי והשחקנים, הוא יצליח לגייס שלושה מיליון שקל, מה שיעמיד אותו בעמדת פתיחה טובה יותר לקראת המו"מ מול עיריית ראשל"צ.

לאחר שיקבל את התמונה המלאה מחיפה, הוא ישוב לשולחנו של ראש עיריית ראשל"צ, דב צור, במטרה לקבל מהם את ההצעה הסופית.

על פי הנתונים הראשוניים שהועברו לרוזן, מדובר על חמישה מיליון שקל, ובמידה ואכן זו תהיה ההצעה מעיר היין, יפנה רוזן ליושב ראש המנהלת אבנר קופל במטרה לסייע לו להשלים את הפער. אם יצליח לעשות זאת, הוא יישאר בחיפה. בסביבת הקבוצה הביעו ספק גדול ביכולתו של רוזן לקבל סכומים שכאלו מעיריית חיפה.

לטענת גורמים במועדון, מה שייתנו לו בעירייה יהיה לכל היותר שימוש חינם ברוממה, סיוע במציאת ספונסרים ואולי גם אפשרות להשתמש בהיכל לצורך פרסום. "אם רוזן חושב שיצליח לכופף את העירייה מעבר לכך – מצפה לכולנו קיץ ארוך", אמרו בחיפה.

מי שבינתיים ממשיך לעמוד על הרגליים האחוריות בנושא הוא קופל, שמציג את עצמו בתקשורת כמושיע הכדורסל החיפני. קופל הבהיר בראיונותיו כי יסרב לאפשר לרוזן לעבור לראשל"צ ללא תקופת צינון, אולם בחיפה הבהירו כי אם וכאשר ירצה רוזן לעשות את המהלך חוק הצינון לפי יו"ר המנהלת לא יהיה מה שיעצור בעדו.

גורם הבקיא בפרטי המו"מ אמר: "כל יום מפרסמים דבר אחר לגבי האפשרויות של רוזן. היו מקומות שאמרו כבר שראשל"צ ירדה מהפרק. זה שטויות. כל האופציות עדיין פתוחות ושום דבר עוד לא סגור. גם רוזן בעצמו לא יודע עדיין מה יהיה רשום בכרטיס הביקור שלו בעוד כמה שבועות".