צילום: אלי אלגרט במקביל לשיחות עם העירייה ועוד בטרם הודיע סופית כי נשאר במכבי חיפה בעונה הבאה, נפגש השבוע ג'ף רוזן עם מאמן הפועל חולון דני פרנקו, בכדי לבחון את אפשרות צירופו של פרנקו לנשר.

רוזן הציע לפרנקו חוזה לשתי עונות, ופירט לו את המטרות ואת המגבלות התקציביות. רוזן רוחש הערכה רבה לפרנקו ולקבוצות המרשימות שבנה בשנים האחרונות בחולון בתקציבים נמוכים, והוא עדיין מתחרט על כך שלא בחר בו כמאמן כבר בעונה שעברה. הרצון של רוזן לראות בקבוצתו מאמן המנוסה בבניית קבוצה טובה בתקציב נמוך, הופך את פרנקו למועמד האידיאלי מבחינת הבעלים. עם זאת, עדיין קיימים פערים כספיים ביו הצדדים.

דני פרנקו אישר את פרטי הדברים ל"ידיעות חיפה": "הייתה פגישה חיובית בסך הכול, העובדה שמדובר בהצעה לשנתיים היא טובה כי זה מראה שיש שם כוונות גבוהות. בחיפה יודעים שיש לי עוד כמה אפשרויות ואני מחכה לשמוע מהם מה קורה. אני יודע שהם מנסים לצמצם עלויות והם יצטרכו להחליט במה הם משקיעים". תקציב הקבוצה יהיה שיקול מרכזי בהחלטה שלו: "לא אגיע לחיפה בשביל עוד עונה פיננסית", הבהיר פרנקו,

בתוך כך, ממשיך רוזן לשמור את אופציית מיקי גורקה פתוחה, שכן גם הוא זוכה להערכה רבה. לאור העובדה שרוזן נחוש לבצע קיצוץ נרחב בקבוצה, העלות הנמוכה יחסית של גורקה עשויה לסייע לו לקבל את המושכות. גורקה כבר התבקש על ידי רוזן להגיע למיאמי במהלך חודש יוני לצורך מחנה השחקנים שיוקדם השנה, דבר המלמד כי גורקה בהחלט בתוכניות. עם זאת, בשיחות סגורות מבהיר גורקה שהוא לא יהיה מוכן לשמש כעוזר של פרנקו .

שם נוסף שעלה לאחרונה על ידי הסוכן זאב גרוס הוא של אריק אלפסי, מאמן ברק נתניה בשנתיים האחרונות, שגם הוא הצליח, לפחות בעונה הראשונה, לבנות בנתניה קבוצה טובה מאוד שהגיעה לפיינל פור. גרוס נמצא בקשר מצוין עם רוזן והבעלים אינו פוסל על הסף גם את האפשרות הזו.

במועדון דחו את הפרסומים בנוגע למעבר אפשרי של סילבן לנדסברג למכבי ת"א והודיעו שכל עוד תהיה בחיפה קבוצה לנדסברג יישאר ירוק, וכמוהו גם טיילר ווילקרסון ואבי בן שימול.