צילום: חגי אהרון ליאור רפאלוב ניצב בפני דילמות לא פשוטות. ראשית, הוא צריך לשכנע את יעקב שחר לשחררו לסלטיק או קלאב ברוז' החפצות בשירותיו. אחר כך הוא צריך לקבל החלטה באיזה קבוצה מן השתיים הוא מעדיף לשחק.

למרות ששחר הצהיר שרפאלוב לא ישוחרר גם תמורת סכום פנטסטי של 5 מיליון יורו נראה שיסתפק גם בהצעה אטרקטיבית פחות. חיפה דורשת 2 מיליון יורו. הקבוצה שתסכים לשלם את הסכום הזה תזכה ככל הנראה בשירותיו של הקשר.

נכון לעכשיו, רפאלוב עצמו טרם גיבש החלטה. מצד אחד, סלטיק היא מועדון בעל שם גדול יותר. מאידך, במכבי המליצו לו ללכת על הליגה הבלגית שם הכדורגל טכני ופחות אגרסיבי, ומתאים לסגנון משחקו. בנוסף, טוענים במועדון כי הליגה הסקוטית חלשה ומתמצית למעשה בשניים- שלושה משחקים מרכזיים בעונה מול היריבה המושבעת גלזגו ריינג'רס. שיקולים נוספים שמטים את הכף לטובת בלגיה: תנאי המגרש הקשים בחורף הסקוטי והעובדה שהליגה הזו זוכה לחשיפה גדולה יותר.

קלאב ברוז' החליטה העונה להשקיע סכומי כסף גדולים כדי לחזור לצמרת הגבוהה ולמאבקי האליפות. הבלגים אף הודיעו לרפאלוב שהם רוצים לבנות את הקבוצה סביבו.
יצאתם מבולבלים? גם אנחנו וגם רפאלוב. בכל אופן, במה שנוגע לשכרו רפאלוב יכול להיות רגוע. בסקוטלנד ובבלגיה מוכנים להבטיח לו חוזה חלומי שאמור להגיע ל-2.5 מיליון שקל בעונה. לשם השוואה, במקרה הטוב רפאלוב יכול להגיע בחיפה לשכר של 200 אלף דולר פלוס.

בכל אופן, רפאלוב נחוש לעזוב. מבחינתו בגיל 26 מדובר בהזדמנות שעלולה לא לחזור. רפאלוב שיסיים חוזה בתום העונה הבאה, לוקח גם בחשבון שהיכולת של העונה עשויה שלא לחזור על עצמה בעונה הבאה, ובהתאם לכך גם יפחת הסיכוי לקבל הצעות כגון אלה.