צילום: ראובן כהן ההחלטה של אריק בנאדו לפרוש מפעילות בגלל ממצאי בדיקת האקו-לב נפלה על חבריו כרעם ביום בהיר. בנאדו שאף לפרוש בסיום הקמפיין האירופי אבל בעקבות הבדיקות ניתנה לו הוראה להפסיק את הפעילות לאלתר.

חברו הטוב, הסקאוט אלון חרזי, שפרש לא מכבר הלך עם אריק כברת דרך ארוכה. חרזי: "אין ספק שהסיטואציה בה אריק פרש מאד לא נעימה. יש הבדל גדול ומהותי
בין החלטה אישית שלך כשחקן למצוא את העיתוי לפרישה לבין החלטה מאולצת שמקורה בבדיקות רפואיות לא תקינות שגורמות להקדים את הפרישה. ברגע שאתה לא שלם עם הפרישה זו החלטה קשה".

על פי חרזי, אריק ייכנס לספר הזהב של מכבי: "הרבה שחקנים יכולים להתקנא בקריירה ובהישגים המדהימים של אריק.אני בטוח שאם אריק ואני היינו צעירים בעשר שנים יכולנו גם אנחנו להגשים את החלום ולשחק באירופה.

שילמנו אז מחיר לא פשוט בעיקר בגלל העובדה שנולדנו בדור אחר. בתקופה שלנו רק נכנסו לתודעה של אירופה. למעשה פתחנו לא מעט דלתות לשחקנים אחרים".

חרזי נזכר השבוע בצעדיו הראשונים של אריק בקבוצה: "אני זוכר שאריק נכנס כמחליף של רומן פץ שנפצע ומאז נתן דריסת הרגל בהרכב. מאז ומתמיד אריק ואני היינו חברים טובים. אמנם לא היינו יוצאים לבלות יחד אבל לאורך השנים הרבות שיתפנו פעולה בצורה הכי טובה שיש.

אני לא זוכר אפילו תאקל אחד בינינו. השלמנו אחד את השני. אריק הצליח לעקוף אותי במספר מישורים כמו כמות מספר ההופעות בנבחרת ובליגה ואני מפרגן לו על כך. עשינו בסה"כ דרך מאד מקבילה. שנינו עברנו לשחק בבית"ר שם זכינו באליפות וחזרנו לחיפה שם פרשנו".

עם זאת, חרזי מוצא הבדל אחד: "ההבדל היחיד הוא שהבן שלי הספיק לראות אותי משחק והבן של אריק שנולד לפני תקופה קצרה לא יראה את אריק משחק. בכל מקרה, לאריק יהיו הרבה זכרונות מדהימים שהוא יוכל להראות לילדים ולנכדים שלו. אני כל כך שמח בשבילו שבעונה כזאת הפך להיות אבא. אין משהו שמתקרב להרגשה הזאת"