צילום: חגי אהרון אימון הפתיחה של הפועל ביום שלישי התקיים בצל חקירותיו במשטרה של המאמן ניצן שירזי בפרשת "הכדור המרכזי".

24 שעות ערב אימון הבכורה ראשי המועדון התלבטו אם לפתוח את האימון לתקשורת ולקהל. שירזי הגיע השבוע בפעם השלישית למשרדי יחידת ההונאה של המשטרה ביבנה, והפעם נחקר בחשד להימורים בלתי חוקיים לכאורה.

שירזי אמנם זכה לחיזוקים מצד כל אנשי המערכת כולל יואב כץ שהעדיף לא להרחיב בתקשורת בעניין עד למיצוי ההליכים אבל בפועל המאמן נראה במוראל ירוד אף ששידר עסקים כרגיל. בקבוצה משוכנעים שלא יוגש כתב אישום נגד שירזי ומאמינים שהעננה שמרחפת מעל ראשו של המאמן תחלוף במהרה. במידה ויוחלט להגיש כתב אישום, שירזי ייאלץ לוותר על משרת המאמן וייצא למאבק על טיהור שמו.

שירזי אמר לחבריו: "אני עובר ימים לא קלים ומייחל לרגע שהעננה הזאת תחלוף. זה לא נעים ולא פשוט להיות מעורב בחקירת כאלו. לאורך כל השנים והקריירה שלי התרחקתי מהימורים כמו מאש. זה לא נעים להיות בהקשר הזה אבל אני מקווה שהדבר יחלוף במהרה".

גם בקרב השחקנים שוררת תמימות דעים בעניין. לטענתם, שמו של המאמן שורבב לפרשה בגלל רב סרן שמועתי. המשטרה פתחה בחקירה של שירזי בעקבות הקלטת שיחת טלפון שלו עם ידידו, חבר הנהלת הפועל פ"ת, תומר סיני במהלכה הציע לכאורה שירזי לסיני להמריץ כספית את שוער הפועל פ"ת כדי שישחק טוב יותר מול אשקלון.

מאוחר יותר החקירה הסתעפה לחשדות נוספים כמו ניסיון לכאורה להטות משחק ומעורבותו לכאורה בהימורים בלתי חוקיים. שירזי כפר בכל החשדות שיוחסו לו ובטוח בחפותו. במהלך השבוע, שירזי הגיע לכותל המערבי כדי לבקש את עזרתו של בורא עולם.