צילום: חגי אהרון כמעט כצפוי, מחנה האימונים של מכבי חיפה באוסטריה מבליט את התחרות על האפודה בין ניר דוידוביץ' לשוער הרכש הסרבי, בויאן שארנוב.

אלישע לוי עצמו התייחס לשני השוערים כשאמר: "יש לנו שני שוערים טובים וכל קבוצה יכולה רק להתברך בשני שוערים שיתמודדו על חולצת ההרכב".

בניגוד לעמדת המאמן ישנם גורמים במועדון הסבורים שהיה ניתן לחסוך את המאבק המיותר בעמדה לא בעייתית כדי לאפשר החתמת זר נוסף.

אלון חרזי יצא לרגל אחרי בוראץ הבוסנית במסגרת מחנה האימונים שהיא עורכת. אלישע לוי התייחס לבוסנים לאחר שהקבוצה צפתה בסרטון וידאו: "מדובר בקבוצה חזקה ופיזית, אבל אנחנו יותר טובים מהם. הם לא מרבים להניע את הכדור ומשחקים על כדורים ארוכים".

נכון לעכשיו, מכסת הזרים מלאה. בעת כתיבת שורות אלה, הבאת חלוץ ישראלי בעל שיעור קומה לא נראית מעשית. מטבע הדברים, הקבוצה תצטרך להתחזק בחלוץ זר שיבוא על חשבון אחד מהזרים של הקבוצה. למכבי יש למעשה חלוץ מטרה אחד- ולדימיר דבאלישווילי. במקרה של פציעה או הרחקה הקבוצה תשווע לחלוץ שפיץ קלאסי.

אחד משני הזרים, אנדריי פיליאבסקי וסיידו יא יא עלול להיחתך אם יימצאו תחליפים ישראליים. זו אחת הסיבות שמכבי רוצה את בלם עכו איציק כהן. בעכו מוכנים לשחרר את כהן אבל מבקשים בתמורה שלושה שחקנים. אלישע לוי מתקשה לספק את מבוקשם בגלל סגל קצר יחסית.

בקישור האחורי המצב רחוק מלהיות מושלם. אף אחד מהקשרים, קרי יא יא, גוסטבו בוקולי ואייל גולסה אינו "גרזן" -קשר אחורי קלאסי. ליעד אלמליח הצעיר שיצא עם הקבוצה למחנה האימונים באוסטריה עונה על הקריטריונים אבל עדיין לא בשל.

לכאורה, עמדת הפתיחה העונה טובה יותר ביחס לעונה שעברה אבל גם כך קשה לומר עדיין שהסגל הזה ישפר את הרושם של ההופעה האחרונה בליגת האלופות.