צילום: חגי אהרון אבי אשכנזי מעולם לא היה חובב גדול של הפתעות. גם בבחירת השחקנים, גם בניהול המשחק, וגם, יש לומר, בחייו האישיים, הוא אחד שלא ממש משתגע על הליכה באפלה.

ואולי זו הסיבה לכך שהוא מוצא עצמו, פעם אחר פעם, בסיטואציות שיצא לו לא רק לחוות אלא גם להצליח בהן. ואת העמדה שבה הוא ניצב כיום הוא מכיר אולי טוב מכולם: שוב הוא העלה קבוצה ליגה, שוב הוא צריך להיות זה שמבסס את מעמדה בליגה הראשונה. הפעם, הוא עשה את זה עם מ.כ הבקעה, כשבדרך, הוא חלף בקלילות כמעט בלתי נתפסת על פני הפועל ת"א שעשתה השנה באז כמו של שבע קבוצות ליגת על ביחד. בינתיים.

בזמן שיש קבוצות שעדיין לא יודעות איך יקראו להן או באיזו ליגה הן יישחקו, הוא כבר הולך ומתקדם לעבר סגירת הסגל שלו – לאחר שהחתים את ניר כהן, גור פורת ודיון דאוול, המצטרפים לפול דילייני שכיכב בעונה שעברה בלאומית, שמוליק ברנר שהגיע מברק נתניה והישראלים שהוליכו את הבקעה לאליפות שנייה ברציפות בליגה השנייה – יחזקאל סקוורר, איתי גרינבוים ואיתי לב.

עכשיו – הוא רק צריך לסיים לבנות את הקבוצה עם שני זרים נוספים, ולהתחיל לטפס עם קבוצתו החדשה לעבר המקומות שבהן היה בסיטואציות דומות בעבר: "אני שמח שהצלחנו לעמוד במטרה שלנו וליצור תשתית של שלושה ישראלים טובים לקבוצה", אמר השבוע אשכנזי, "היה לנו ברור מלכתחילה שתהיה כאן קבוצה צנועה עם רמת שכר מוגבלת, והבאנו עם הסכומים שיכולנו שחקנים טובים שהם גם אנשים מצוינים, ואני מאמין שהשילוב הזה ייתן לנו בסיס נכון לעבוד איתו".

מהיכרותך עם הליגה הזו – כמה רחוק אתה תוכל ללכת השנה?
"קשה לי לדעת כי אני לא יודע מה קורה במקומות אחרים, יש שם עדיין הרבה חוסר ודאות, אבל ברור שכקבוצה שעכשיו עלתה ליגה השאיפה שלנו צריכה להיות לתקוע יתד בליגת העל, בשאיפה להגיע גם מעבר למרכז הטבלה. גם כשעליתי עם נהריה היו המון סימני שאלה והדברים התפתחו יפה מאוד. מקווה שגם פה נגבש סגל שניהנה לעבוד איתו".

עברו כבר כמעט חודשיים מסיום העונה – איך אתה מסכם את העונה שהייתה?
"אני חושב שהייתה עונה מדהימה, הגעתי לבקעה באמצע הדרך, אחרי שכבר השלמתי עם זה שלא אאמן בעונה הזו. למרות המצב הלא פשוט שהיא הייתה בו, היה אתגר מאוד ברור וזה לעלות ליגה.

"מצאתי מקום כיפי, עם צוות מצוין והרבה מוטיבציה, מצד שני הקבוצה הייתה די נאיבית ומבולבלת, רחוקה מאוד ממימוש הפוטנציאל שלה. הלכתי על קונספציה של גארדים והבאתי את פול דילייני, עבדנו על סידור הרוטציה, והעובדה שזה נגמר בעליית ליגה נתנה לי תחושה אדירה של סיפוק. אני מסכם את זה כחוויה נהדרת."

היה ברור לך שתישאר שם גם בליגת העל?
"הייתה תקופה של שבועיים שהתלבטתי, אבל האנשים בבקעה היו מאוד נחושים מבחינת המסר שהם העבירו לי והרצון שאני אמשיך להיות חלק מהקבוצה, אחרי שהייתה עונה כזו שמחתי מאוד להישאר שם".

לא מוזר שלא קיבלת פנייה מחיפה?
"אני ממש לא מתעסק בזה, ובגלל שג'ף לא דיבר איתי אפילו פעם אחת בכלל לא ראיתי בזה אופציה. אני לא עוסק בציפיות, אני מתייחס לעובדות, והעובדות הן שלא היו שום מגעים ביני לביניהם, מה גם שהמאמן שכן נבחר לקבוצה הוא אדם קרוב אליי שאני מעריך ואוהב. אני יכול רק לאחל לו ולחיפה בהצלחה".