צילום: חגי אהרון הודות לחוזה הדו שנתי שנחתם עימו בזמנו, סטיבן לנדסברג אמור להיות עמוד התווך של מכבי חיפה החדשה.

רוזן עצמו הצהיר לא פעם שהוא רואה בו כאיש המפתח לעונת 2011-2012, ושלל על הסף את האפשרות שהוא ילבש גופיה שאיננה ירוקה."אין לנו כל כוונה לשחרר את לנדסברג", הצהיר רוזן עוד בטרם הודיע סופית על הישארותו שלו, והוסיף, " "מכבי חיפה תיבנה סביב סילבן לנדסברג, החתום לעונה הבאה".

הצהרה זו הגיעה בעקבות פרסומים רבים על התעניינות בלנדסברג מצד מכבי ת"א. הצהובים ניסו ליזום עסקת חליפין עם חיפה תמורת אלישי כדיר, שהושאל לקבוצה בעונה החולפת, אך הדבר ירד מהפרק די במהרה. כדיר בסופו של דבר חתם בירושלים ובחיפה שידרו לכל מי ששאל שלנדסברג לא זז לשום מקום.

אולם בימים האחרונים נראית תמונה שונה. בשיחה עם "ידיעות חיפה" אמר בכיר באלופה כי: "האפשרות שלנדסברג ישחק אצלנו לא ירדה, להפך, הסיכוי לכך הוא בהחלט גבוה. אנחנו עדיין מאמינים שנצליח להגיע עם חיפה לפשרה בעניין שלו ואנחנו מוכנים להשקיע לא מעט בשביל זה. זה תלוי כמובן בחיפה, אבל אם אנחנו נקבל החלטה שהוא מגיע אלינו – הוא יגיע".

אותו גורם סירב לומר אם נעשתה פנייה רשמית לחיפה או שהחל כבר משא ומתן עם ג'ף רוזן או מי מנציגיו. אולם מדבריו עולה כי משא ומתן שכזה הוא רק עניין של זמן, ושלמרות הודאיות המוחלטת שבה מתייחסים בחיפה להישארות השחקן, העניין די רחוק מלהיות סגור.

מה שעשוי להביא להבשלת עסקה שכזו בזמן הקרוב, הוא הרצון הגדול של רוזן להפחית ככל הניתן מהוצאותיו בעונה הקרובה, והצורך של מכבי ת"א בישראלי ברמה גבוהה. אלא שעסקה אפשרית כזו טומנת בחובה השפעות די קשות על הקבוצה שבונה מיקי גורקה.

מטבע הדברים, מהלך כזה יפגע קשות ביכולתה של חיפה להעמיד קבוצה שתתמודד בחלק העליון של הטבלה. אומנם ברור שרק סכום גבוה במיוחד יביא לעזיבתו, אבל בהתחשב בתקציב הנמוך של הקבוצה, החתמה של ישראלי אחר ברמה של לנדסברג יהיה פחות או יותר משימה בלתי אפשרית. חשוב מזה, מהלך שכזה ישדר שהכסף והתקציב הנמוך, חשובים לרוזן, לפחות בעונה הקרובה, יותר מאשר לבנות כאן קבוצה שתרוץ בצמרת ליגת העל.

סגן הבעלים ארנון שירן טען בתגובה כי הצהובים ממשיכים לגשש בעניין לנדסברג, אולם העריך כי בסופו של דבר השחקן יישאר בחיפה: "אני חושב שהעניין של מכבי בסילבן תקף יותר לשנה הבאה מאשר לשנה הזו", אמר שירן, "ברור לנו שהם רצו אותו, יכול מאוד להיות שהם עדיין רוצים אותו, אבל אני לא מאמין שהוא יגיע אליהם השנה. העניין לגביו לא השתנה בשבוע האחרון וההערכה שלי שהוא יהיה בחיפה. להגיד לך באופן סופי שהוא יישאר, את זה אני לא יכול לומר כי אני לא יודע אילו התפתחויות יהיו, אבל הכוונה שלנו בעניינו בהחלט ברורה".

בסביבת לנדסברג שומרים בשלב הזה על שתיקה. את השחקן עצמו לא ניתן היה להשיג השבוע ובסביבתו אמרו כי כל עוד האופציה של מכבי ת"א לא חלפה סופית, הוא מעדיף שלא להתייחס לנושא. גם במכבי ת"א סירבו באופן רשמי להגיב לידיעה.