צילום: צפריר אביוב יואב כץ יכול לרשום החמצה בעניין סביטי ליפניה. כץ דרש לסכם עם ליפניה בניגוד לדעתו של ניצן שירזי. בתוך כך, אף ניתנה הוראה לאנשי הקבוצה להכין את דירתו של הבלם הקונגולזי לקראת נחיתתו בארץ. בסופו של דבר, ליפניה החליט לחתום בשורות העולה החדשה, עירוני רמה"ש ובכך אולי מנע מתיחות נוספת בין כץ לשירזי.

יואב כץ, היית מעוניין להשאיר את ליפניה.
"אני חושב שליפניה הוא אחד הבלמים הזרים היותר טובים שיש לנו בליגת העל. לסביטי היה חיבור טוב במועדון ולא הייתה סיבה בעולם שלא להשאיר אותו. הבעיה היחידה הייתה שיש לו רישיון עבודה עד לנובמבר אותו צריך לחדש שוב, וספק אם היה מקבל".

השנה התקציב יהיה גבוה יותר?
"התקציב יהיה גבוה יותר ביחס לתקציב אשתקד. הבאנו לקבוצה לא מעט שחקנים טובים עם רעב ורצון להצליח. שי רביבו, משה ביטון, ליאור ג'אן עם יתר השחקנים מבית יכולים להביא אותנו למקום טוב יותר משנה שעברה. אני מאמין שתהיה לנו קבוצה חזקה יותר".

הפכתם לקבוצה הכי ישראלית בליגה.
"תהיה לנו קבוצה ישראלית יותר מבשנה שעברה. אם היו לנו ארבעה זרים הרי שעכשיו יש לנו זר אחד קאלה דרשלר שגם הוא בעייני כבר לא נחשב לזר אחרי כל כך הרבה שנים בארץ".

אפרופו קאלה, מדובר בשוער שני שנוגס 600 אלף ברוטו מהתקציב.
"יכול להיות שקאלה יהיה שוער ראשון ויכול להיות שלא. לקאלה הובהר בסיום העונה שהוא יצטרך להילחם השנה על מקומו. קאלה בחר להישאר ועכשיו שיוכיח את עצמו. החלטנו להביא את רן קדוש שיתמודד איתו על אפודת השוער הראשון".

כבר אמרת כאן שאתה בעד צמצום מספר הזרים.
"בליגה שלנו מספיקים 2-3 זרים. רמת הזרים שמגיעה לארץ לא מגיעה לרמת הזרים שהגיעו לכאן לפני עשר שנים. בחלקם הם אפילו אינם עולים ברמתם על הישראלים כך שעדיף שניתן במה לישראלים והכסף יגיע לכלכלת ישראל ולא ייצא החוצה".

בקיץ הזה כדורגלנים ישראלים נוהרים לחו"ל.
"זה אולי מסביר יותר מכל דבר את העובדה שיש לנו המון כשרונות שאם ייתנו להם במה גדולה יותר, הם יוכיחו את עצמם".

לחצת להחזיר את ערן לוי.
"לאורך תקופה אמרתי שלשחקן איכותי כמו ערן לוי יש מקום בקבוצה שלנו. היום אין בשוק ישראלים מוכשרים וטובים ברמתו של לוי בטח שלא בחלק ההתקפי. בנוסף, הדבר נעשה על דעתו של שירזי שהשלים עם העובדה שצריך להחזיר את לוי לקבוצה".

מה הציפיות שלך ממנו?
"אני חושב שחובת ההוכחה עליו. הוא צריך להוכיח את עצמו בדיוק כפי שרביבו, ביטון וג'אן צריכים להוכיח. אני מצפה ממנו שימלא את החלל שהותיר עדן בן בסט ויספק את התפוקה שלו".