צילום: חגי אהרון מכבי חיפה המשיכה השבוע במאמציה להשלים את בניית הסגל לקראת העונה הבאה, ובתוך המבוי הסתום שאליו הגיע המשא ומתן עם השחקנים שעליהם פורסם בתקשורת (ראה ידיעה), התקדמו המגעים עם הפורוורד המצוין בעל השם הקליט ריקרדו אוטורו קרלוס פאוול, או כפי שהוא קורא לעצמו: קרלוס פאוול. פאוול (28, 2.01 מ') הוא שחקן ורסטילי אשר יכול לשחק בשתי עמדות הפורוורד, ושבולט בעיקר בקליעה המרשימה שלו, כמעט מכל מקום על המגרש, ויעידו על כך 52 אחוזיו מעבר לקשת.

הוא נחשב לשחקן מטרה בעל צעד ראשון מצוין ושליטה טובה מאוד בשתי הידיים, ולאחד השחקנים הכישרוניים והשלמים מבחינה התקפית בליגה הדי ליג, למרות שהאתלטיות איננה הצד החזק שלו. בדי ליג הוא רשם מספרים מרשימים בהחלט של למעלה מ-22 נקודות, 5 אסיסטים ו-5 ריבאונדים למשחק.

לאחר שסיים את דרכו במכללת דרום קרוליינה הוא שיחק עונה אחת בקוריאה לפני שהגיע לליגת הפיתוח, ומשם המשיך לקבוצת "זוב אהאן איספהאן" מהליגה הראשונה באיראן. בקיץ 2007 הוא השתתף במחנה של גולדן סטייט, אך לאחר שהווריורס החליטו לוותר עליו הוא חתם בקבוצת אזומשא מריופול האוקראינית, ומשם עשה גיחות גם לפורטוגל, דרום קוריאה וכאמור, גם לאיראן.

בשבוע האחרון נרשמה התקדמות משמעותית במו"מ בין פאוול ונציגיו למכבי חיפה. גורקה פעל השבוע מול רוזן במטרה להאיץ את הצטרפותו, אולם עדיין נכון ליום שלישי השבוע עדיין נותרו פערים בין הצדדים.

בקבוצה, בכל אופן הביעו השבוע אופטימיות זהירה לגבי האפשרות שישחק בעונה הבאה בנשר: "פאוול הוא שחקן שמאוד רצינו והוא אחת האופציות הטובות מבחינתנו", אישר את הדברים מאמן הירוקים מיקי גורקה, "מדובר בשחקן שהצליח מאוד גם בדי ליג וגם בעונה האחרונה בליגה באיראן. במידה ונצליח להחתימו, יהיה לנו את אחד הקווים הקדמיים הטובים בליגה".

אגב, עוד לפני שהירוקים מביאים את ההסכם עם פאוול לחתימה, כדאי שיציצו בגליון המשמעתי. הבחור, כך נראה, אינו בדיוק טלית שכולה תכלת. ב-2008 נעצר פאוול על ידי המשטרה בשעה שנהג, וזאת בעוון נשיאת נשק ללא רישיון אותו החביא מתחת למושב ושתיית אלכוהול בזמן נהיגה. לאחר זמן קצר שוחרר, אולם התקרית הזו הוסיפה ללוות אותו גם בשנים שלאחר מכן, כפי שאמר באחד מראיונותיו: "חלק מהקולג' הוא גם להתבגר וללמוד להכיר את עצמך גם בנאדם. עשיתי שטות. הכדורסל הוא הדרך שלי לגרום לאנשים לשכוח את זה".