צילום: אלי אלגרט מכבי לא ערוכה לקראת המשימות שעומדות בפניה העונה. זה הרושם המסתמן מהמשחקים ששיחקה הקבוצה עד כה. נכון לעכשיו הקבוצה חסרת ברק ולא נראית מחוברת. השבוע שוחחנו עם לא מעט אנשי מועדון. גם האופטימיים ביניהם נשמעים סקפטיים באשר לסיכויים לבנות העונה צוות שיתמודד בכבוד בזירה האירופית.

בקבוצה עולות תהיות וספקות אם כלל כדאי וצריך העונה להשקיע מאמצים להגיע לשלב הבתים של ליגת האלופות. לדברי שחקנים, גם התחברות מאוחרת וחיזוק בעמדה כזו או אחרת לא יביא את הישועה. אחד השחקנים נשמע השבוע מסתפק במועט, שלא לומר תבוסתני: "צריך להיות ריאלי. בהרכב הנוכחי יאכלו אותנו בלי מלח בליגת האלופות. שלב הבתים בליגה האירופית צריך לספק אותנו, שם נוכל להסתדר".

בקיץ הקודם, כזכור, עזבו את המועדון לא פחות מארבעה שחקנים בכירים אבל הקבוצה הצליחה להתחבר תוך כדי תנועה ולגבש קבוצה טובה שזכתה באליפות. הקיץ, כך נדמה כרגע, הקבוצה מתקשה מאד להתגבר על שחרורם של חמישה שחקני מפתח. בנוסף, שני שחקנים ותיקים ודומיננטיים כמו יניב קטן ודוידוביץ' לא מצליחים לשחזר את יכולתם מהעבר.

קטן, כידוע, סובל מפציעה טורדנית ומרבה להיעדר וניר דוידוביץ', ביכולתו הנוכחית, לא מוסיף שקט ושלווה להגנה. השחקנים הצעירים אינם בשלים עדיין לסחוב את הקבוצה. אותם הדברים אמורים לגבי שחקני הרכש החדשים, מוכשרים ככל שיהיו, שאיש לא מצפה מהם לנווט את הקבוצה ולקחת אותה על הכתפיים.

ללא קשר לתוצאת המשחק האחרון מול מאריבור נקודת הפתיחה של הירוקים נראית בעייתית. מכסת הזרים סגורה בזמן שהקבוצה חייבת שדרוג במספר עמדות במגרש. השוער הבכיר איבד מבטחונו, הבלמים הזרים, יוריצה בוליאט ואנדרי פילאבסקי עדיין לא מסונכרנים, טאלב טוואטחה, יורשו של פיטר מסיללה, מבליט כישורים התקפיים ומהירות סילונית באגף, אבל לוקה בפיזיות ובמשחק ההגנה. חיים מגרלשווילי שהובא כגיבוי עדיין לא בכושר משחק לאחר שלא שיחק תקופה ארוכה. הקישור משווע לקשר אחורי קלאסי ועוצמתי 50/50 וכן לעושה משחק עם מעוף. פרט לכך, אם יורדים לפרטים הקבוצה גם חסרה קשר שמאלי טבעי ובועט עונשין קבוע ואיכותי.

דווקא בימים בהם הסגל אינו עמוק עולה השאלה מדוע מקבלי ההחלטות מיהרו לוותר על שירותיהם של שני שחקני בית כמו ישראל זגורי וליעד אלמליח שחזרו מהשאלה. לטענת אלישע לוי, לזגורי, שעדיין ממשיך להתאמן, לא הייתה את הסבלנות להמשיך ולהתמודד על מקומו. אלמליח ממשיך גם הוא להתאמן עד שימצא קבוצה לטעמו בשעה שהקבוצה יכלה להשתמש בו כקשר אחורי בהיעדרם של גוסטבו בוקולי ויא יא סיידו.

למרבה האירוניה, על רקע כל הבעיות הנ"ל, הבעיות הבוערות האלה הורידו מסדר היום את סוגיית ולדימיר דבאלישווילי. לפתע לאף אחד לא אצה הדרך לטפל בבעיית המהירות של ולדימיר דבאלישווילי שהפכה משנית. בינתיים, הוא וויאם עמאשה מוכיחים שלפחות בחזית הליגה הישראלית יש על מי לסמוך.