צילום: חגי אהרון הפועל חיפה מעוניינת בשירותיו של שלומי אזולאי. צירופו של חן עזריאל למכבי יביא לשחיקה נוספת במעמדו של החלוץ שצפוי לבקש להתאוורר בקבוצה אחרת.

אזולאי נדחק לאחרונה לקצה הספסל. במשחק מול עירוני ק"ש בגביע הטוטו ניתנה לו האפשרות לפתוח בהרכב. אזולאי לא איכזב וכבש את שער היתרון. כידוע, למכבי יש שני באנקרים בהרכב: ולדימיר דבאלישוילי ו-וויאם עמאשה כאשר גם מוחמד גדיר בתמונה.

התחושה הכללית במועדון היא שהקבוצה לא התחברה עדיין וייקח זמן עד אשר תיראה כפי שאוהדיה היו רוצים לראותה. הבעיה הקריטית כרגע היא היעדרו של קשר אחורי דומיננטי. עם זאת, יעקב שחר נשמע אופטימי ומאמין שהשיפור הוא עניין של זמן. שחר: "צריך להיות סבלני. היו לא מעט שינוים אבל אני בטוח שעם הזמן ניראה טוב יותר".

פציעתו של אנדריי פילאבסקי הכניסה את מכבי לבעיה לא פשוטה. סארי פלאח הצעיר הוכיח כבר את כשרונו אבל גם הוא היה מצפה להשתלב בהרכב בעיתוי טוב יותר.
לדעת לא מעט גורמים הקבוצה נחלשה בעיקר משום שהשחקנים שהגיעו לא טובים יותר מאלה שעזבו. אחד השחקנים אמר: "איבדנו כוח רציני בהתקפה. רפאלוב וחמד היו שווים בעונה 30 גולים יחד. הביאו את עמאשה כחיזוק ועכשיו את עזריאל, וזה לא מספיק. איבדנו חוסן פיזי בהתקפה. אין הוקוס פוקוס בכדורגל, צריך כנראה הרבה סבלנות עד שנתחיל להיראות כמו בעונה שעברה".

בקבוצה מרוצים מהשיפור ביכולתו של דבאלישווילי אבל לצד זאת גם מעבירים עליו ביקורת. בצוות המקצועי טוענים כי הוא מרבה להוריד כדורים לשחקנים שלא נמצאים בסביבתו מה שגורם לאיבוד המומנטום במשחק.

נקודת האור במכבי היא השתלבותו המהירה של דלה ימפולסקי, שכבר מתדפק על דלתות ההרכב. אחד הדברים שאלישע יצטרך לתת עליהם את הדעת הוא העובדה שעל תפקיד אחד באגף ימין מתמודדים חמישה שחקנים: עידן ורד, מוחמד גדיר, שלומי אזולאי, אייל גולסה ועזריאל.