צילום: צפריר אביוב הקיץ מתקרב לשיאו, ועימו הולכת ונעשית מעניינת יותר גם מלאכת השלמת הסגל של מכבי חיפה. אחרי שכבר החתים את סילבן לנדסברג, אבי בן שימול, טיילר ווילקרסון, טמיר אריאלי ודניאל איידן, וסיכם גם עם עם הפורוורד קרלוס פאוול, פונה כעת ג'ף רוזן לחיפושים אחר הקלף המנצח של הקיץ.

מבין השמות רבים שעלו עד כה, מסקרן במיוחד המשא ומתן עם הרכז היהודי ג'ורדן פארמר, ששיחק במשך ארבע שנים בלוס אנג'לס לייקרס ובעונה האחרונה בניו ג'רזי נטס, במדיה אף פגש את חיפה בעת שזו הגיעה לניו ג'רזי בראשית העונה שעברה.

השם השני, שעליו מדברים בקבוצה זו תקופה ממושכת, הוא הסנטר שלדון וויליאמס, ששיחק בחמש השנים האחרונות במספר קבוצות באנ.בי.איי. כשבאחרונה שבהן, הניו יורק ניקס, רשם ממוצעים של 3.9 נקודות ב-16 משחקים. וויליאמס כבר נראה בדרך לחיפה, אולם דרישותיו הגבוהות הרחיקו אותו במהלך השבוע מהכרמל. השניים מיוצגים על ידי הסוכן ג'ייסון ריין, שאישר השבוע כי קיבל הצעות מחיפה, ושהשניים “הביעו נכונות יוצאת דופן להגיע לישראל". עם זאת, התקשה ריין להעריך את הסיכוי שאחד מהשניים ינחת בסופו של דבר בנשר, מכיוון ש"עדיין יש פערים כספיים גדולים יחסית בין הצדדים, וחיפה צריכה עוד להתאמץ קצת יותר ".

ככל הידוע, דורש וויליאמס שכר של לפחות 250 אלף דולר, בעוד שבעבור פארמר יצטרך רוזן לפתוח את הארנק אפילו עוד יותר, דבר שאינו עולה בקנה אחד עם רצונו לקצץ בתקציב. עם זאת, ציינו בחיפה כי העובדה שרוזן מעוניין באופן אישי להחתים שחקן בסדר הגודל הזה בקבוצתו, הופך את הסיכוי שפארמר או וויליאמס יגיעו לסבירים בהחלט. בכל אופן, הרבה יותר משהם היו סבירים בעונה רגילה שבה אין שביתה בליגה הטובה בעולם.

זה כבר זמן מה שמדברים בחיפה על סנטר ברמה גבוהה שמתקרב לקבוצה. השם עוד נשמר בחשאיות עד כה, אבל לכל עבר נפוצו השמועות על זהותו של הביג מן, שאם יגיע לנשר יאפשר לחיפה ליהנות מקו קדמי שלא היה לה גם בעונה הנפלאה של ג'פרסון-סיילס-קוז'יקרו. מדובר בשלדון וויליאמס (28, 2.06 מ'), בוגר מכללת הפאר האמריקאית דיוק שם הוא מחזיק עדיין בשיא חסימות לעונה.

וויליאמס נחשב בעבר לאחד מטובי שחקני המכללות, אולם מאז שנבחר במקום החמישי בדראפט על ידי אטלנטה, הוא לא הצליח להתבטא באנ.בי.איי. הוא עבר אומנם עונת רוקי סבירה, אותה סיים עם 5.5 נקודות ו-5.3 ריבאונדים למשחק, משם עבר לסקרמנטו, שם עמד על ממוצעים דומים של 5.2 נקודות ו-3.5 ריבאונדים למשחק. הוא שיחק אומנם כפאוור פורוורד בליגה הטובה בעולם, אולם נחשב כסנטר לכל דבר במונחים אירופאיים.

המאמן מיקי גורקה הביע השבוע תקווה שוויליאמס אכן יינחת בסופו של דבר בישראל: “מדובר בשחקן הגנה טוב ובריבאונדר מצוין שיוכל לשדרג אותנו מאוד", אמר גורקה, “זה בדיוק מה שאני מחפש, ואם נצליח להביא אותו תהיה כאן קבוצה טובה מאוד".בסביבת השחקן הביעו השבוע נכונות רבה להגיע לישראל. אומנם הסכומים שוויליאמס מבקש גבוהים למדי, אולם מקורביו הבהירו שבמידה ויימצא העמק השווה, וויליאמס לא יהסס לוותר על האנבי.איי . ולהישאר כאן גם אחרי השביתה.

מי שמטבע הדברים תשפיע רבות על ההחלטה של השחקן באשר לעונה הבאה היא אשתו קנדייס פארקר, אחת משחקניות הכדורסל הטובות בעולם, ואחותו של מיודענו אנתוני פארקר, שבעצמו הוזכר לאחרונה כמועמד לשוב לישראל לקדנציה נוספת במכבי תל אביב.

אגב, כמו קרלוס פאוול, שישב במעצר בעקבות שימוש במריחוואנה, גם וויליאמס יביא עימו בהנחה שיגיע עבר לא נקי. בשנת 2002 הוגשה נגדו ונגד שני חברים נוספים מהתיכון שבו שיחק תלונה על אונס, פרשייה שנסגרה בשל חוסר ראיות. בחיפה קיבלו רמזים על בעיות התנהגות מסוימות עם הסנטר, אך הבהירו כי במידה ויצליחו להגיע עימו להסכמה, לא זה יהיה הדבר שיגרום להם לרדת מהעסקה. כאמור, נכון לעכשיו, הייתה התרחקות במשא ומתן, אך לא מן הנמנע כי במידה וויליאמס יתגמש בדרישותיו תימצא הנוסחא לצרף אותו למכבי חיפה.

בצוות המקצועי של מכבי חיפה סירבו להתייחס ברצינות השבוע לאופציה שג'ורדן פארמר יגיע לקבוצה. אפשר להבין אותם. פארמר, היהודי היחיד באנ.בי.איי למעט עומרי כספי, נחשב לרכז לגיטימי בליגה הטובה בעולם, לאחר ששיחק במשך ארבע שנים תחת פיל ג'קסון בלוס אנג'לס לייקרס ואף היה שותף לטבעת האליפות של הקבוצה לפני שנתיים. השנה הוא קלע 9.6 נקודות ומסר חמישה אסיסטים בממוצע במדי הניו ג'רזי נטס, ובמצב נורמלי לא היה שום ספק שהשחקן ימשיך באותה ליגה גם בהמשך הקריירה שלו. אלא שהשביתה באנ.בי.איי עשויה לשנות גם את התוכניות של פארמר, ובזמן שבדק את האופציות בשוק האירופי, עלה גם השם של מכבי חיפה.

רוזן לא הסתפק בהגשת הצעה לסוכנו של פארמר (אגב, מדובר באותו אדם שהנחית כאן בזמנו את ג'רמי טיילר). הוא שוחח גם עם הש