צילום: חגי אהרון מכבי חיפה תתמודד ביום רביעי מול גנק באצטדיון ר"ג במסגרת הפלייאוף לקראת שלב הבתים בליגת האלופות. ראשי הקבוצה החליטו לשחק בר"ג למרות מחאת חלק מהאוהדים שהעדיפו שהקבוצה תשחק בבלומפילד הביתי יותר. כצפוי, השיקול הכלכלי הכריע את הכף. עלייה לשלב הבתים תמנף כלכלית את המועדון ותכניס לקופה סכום של 70 מיליון שקל.

במועדון מעדיפים להיזכר במשחק שהתקיים לפני שנתיים באצטדיון ר"ג אז גברה הקבוצה על רד בול זלצבורג 1:3 ועלתה לשלב הבתים. מוחמד גדיר, שעושה סימנים של מי שחוזר לכושר הבקעה, כבש אז את השער השלישי ומתגעגע לטעם של ליגת האלופות.

גדיר: "הלוואי ונשחזר בר"ג את אותה הצגה מול זלצבורג. זו הייתה חוויה שלא אשכח לעולם. רק שני משחקים מפרידים בינינו לליגת האלופות. רק מי ששיחק שם יודע על כך שמדובר בליגה הטובה בעולם. יש לי צמרמורת רק כשאני חושב על ההמנון שמנוגן לפני המשחקים. נכון שהיה עדיף לשחק בבלומפילד שם האווירה יותר ביתית והאוהדים קרובים למגרש, אבל גם בר"ג הוכחנו את עצמנו".

גדיר שולל את הטענה שהליגה הבלגית חלשה. "איך אפשר להגיד על הבלגים שהם חלשים? אנחנו משחקים שם מול קבוצה אלופה שכבר הוכיחה את עצמה במישור האירופי. אנחנו בשלבי גיבוש, עכשיו עם הצטרפותם של השחקנים החדשים אנחנו בטוחים שנהיה טובים יותר".

בקיץ האחרון היה מחוזר החלוץ ע"י מספר קבוצות באירופה. רק השבוע הייתה זו הפועל ת"א שביקשה להעביר לשורותיה את השחקן ונענתה בשלילה: "יש לי חוזה לעוד שלוש שנים ובמכבי לא רוצים לשחרר אותי. יש לנו הרבה חלוצים, ומי שיהיה טוב ישחק. אין שחקן שמכבד את עצמו שלא רוצה לשחק בהרכב הראשון. אני חזרתי לכושר משחק וגם כובש אחרי שבעונה שעברה סבלתי מלא מעט פציעות. זה הזמן שלי לעשות את ההבדל".

גדיר,כמו יתר חבריו המוסלמים, לא מתכוון צום ביום המשחק: " אני צם להוציא את הימים בהם אנחנו משחקים. מדובר בקושי עצום בעיקר בגלל שיש כאן חום בלתי נסבל. זה לא קל להתאמן בלי לשתות מה עוד שהאימונים שלנו בבוקר. אין הנחות למי שלא צם. אני צריך להשלים את הימים מאוחר יותר".

על השאיפות העתידיות אמר: "קודם כל אני רוצה לשחק בהרכב של מכבי. אח"כ השאיפה של היא להגיע לאירופה. אני לא פוסל אף ליגה אבל הליגה הגרמנית היא הליגה בה הייתי רוצה לשחק".