צילום: ראובן כהן היכולת בגביע הטוטו נתנה לניצן שירזי לא מעט חומר למחשבה לקראת העונה שבפתח. יותר מזה, היכולת החלשה מול קריית שמונה במסגרת גביע הטוטו גרמה לשירזי לנער השבוע את השחקנים באסיפת שחקנים סוערת במיוחד. שירזי אף לא חסך את שבטו מסמל כמו יוסי דורה.

יוסי דורה, חשבנו שאתה פרח מוגן.
"אותי לימדו שהמאמן תמיד צודק. כך חונכתי מגיל קטן, ואם שירזי בחר להעיר ולהעביר עליי ביקורת, זו זכותו גם אם אני לא מסכים איתה. אני חלק מקבוצה, וגם אני יכול לטעות ולקבל על הראש".

שירזי השתולל. לא אופייני לו במיוחד.
"זו לא פעם ראשונה ששירזי מחליט לתת לנו בראש. כאשר הוא צריך הוא עושה זאת. האמת, הביקורת שלו צודקת. נראינו רע מאד בקריית שמונה, ואסור שיכולת כזאת תחזור על עצמה.

מעניין שדווקא ערן לוי, שלא ידוע כחביבו, זכה למחמאות.
"אני לא יודע מה אמרו על ערן לוי אבל כמי שתמך בחזרתו לקבוצה אני יכול להגיד שמדובר בשחקן שרק יכול לעזור לנו להיות טובים יותר. לוי מסתדר עם כולם ואם לפעמים רואים תנועות ידיים שלו במשחק הרי שמדובר באמוציות. אני שמח על חזרתו. לוי היה ויהיה דומיננטי בכל קבוצה שישחק בה בטח בהפועל שתפורה עליו כמו כפפה ליד".

אז איזה קבוצה נראה השנה?
"אני מקווה מאד שתוכלו לראות קבוצה שיוצאת מהאפרוריות שלה ונותנת עונה טובה יותר מהשנה שעברה. יכולנו לעשות עונה מדהימה אם היינו מסיימים בפלייאוף העליון. חבל שרק בגלל הפרש שערים נחות מזה של נתניה שיחקנו בפלייאוף האמצעי שהיה פלייאוף הזוי".

מה חסר לכם העונה כדי להיראות טוב יותר?
"אני חושב שבסה"כ עשו רכש טוב אבל חסר לנו מחץ בהתקפה. ואם נדע לשפר את הנקודה הזאת התוצאות יהיו טובות".

במשחקי גביע הטוטו נראיתם רע.
"זה נכון. היינו חלשים אבל זה נגמר. יש לנו קבוצה של שחקני בית מוכשרים שיהיו חייבים השנה לעשות את ההבדל ולהראות בגרות. יחד עם הזרים שהגיעו אין סיבה בעולם שלא נעשה עונה טובה".

שחקנים ישראלים איכותיים נהרו לבלגיה. הליגה תיפגע?
"במשחקי גביע הטוטו לא ראינו יכולות מדהימות אבל ככה זה כל עונה. לגבי הנטישה לבלגיה אני לא בטוח שהליגה הבלגית טובה יותר מהליגה שלנו. מה שגרם ללא מעט שחקנים לעבור היה השיקול הכלכלי. בבלגיה מקבלים מקבלים כסף גדול יותר, וזה מה שהכריע".

גם אתה כמעט עזבת ליוון?
"הייתה לי הצעה מקבוצה יוונית, אבל לא הצעה שבגללה שווה לעזוב הכול בארץ. אני שמח בחלקי".

חתמת לשלוש שנים.
"החתימה לשלוש שנים זה ביטוי להערכה. אני מודה ליואב כץ על כך. מערכת היחסים שלי עם יואב מורכבת וידועה. זה יותר ממערכת יחסים של נשיא ושחקן. הפועל זה הבית שלי ואני שמח שאני כאן לעוד שלוש שנים".

מספרים שעשית שרירים במו"מ.
"זה חלק ממו"מ אבל מה שחשוב שבסופו של דבר שחתמתי כאן. היו לי הצעות טובות יותר מההצעה שקיבלתי בהפועל אבל כמו שכולם מכירים אותי הרי שחונכתי כאדום. אני מקווה לסיים את הקריירה בהפועל".