צילום: רויטרס אם בוחנים את הסגל הירוק מבחינים בעומס שחקני התקפה. למעשה, לא פחות מ-11 שחקנים בעלי אופי התקפי מתמודדים על 4 עמדות. ההערכה היא שמיד לאחר המפגש הכפול מול גנק אלישע לוי ידלל את הסגל כדי לא לגרום לתסיסה על הספסל.

להלן השחקנים שנאבקים על חולצת ההרכב: ולדימיר דבאלישווילי, וויאם עמאשה, יניב קטן, אייל גולסה, עידן ורד, מוחמד גדיר, שלומי אזולאי, חן עזריאל, אלון תורג'מן, דלה ימפולסקי ושאדי שעבאן. אלישע סבר בקיץ שחיוני לעבות את הסגל לאור האתגרים העומדים בפני הקבוצה באירופה ובמישור המקומי. אלא שההדחה בגביע הטוטו טרפה מעט את הקלפים. המשחקים במסגרת השלישית בחשיבותה אפשרו ללוי לבצע רוטציה ובכך להעניק מנוחה לשחקנים המובילים. עכשיו התמונה השתנתה. עם כל הרצון לתת לכולם אפשרות לשחק הרוטציה תקטן מה שישפיע על עתידם של חלק מהשחקנים. אחד מהם אמר: "זה מצב שאנחנו לא זוכרים. בטוח שיהיו כאן אנשים שלא ירצו להמשיך".

לפי שעה מסתמן שלארבעה מתוך ה-11 מובטח מקומם בהרכב. מדובר בדבאלישווילי, עמאשה, ורד וגולסה. חזרתו של קטן (אמור להיות כשיר לגומלין בגנק) תחדד את התחרות בחלק הקדמי. מלבדו מתדפקים על דלתות ההרכב דלה ימפולסקי שהפך לקלף מנצח ומוחמד גדיר שחוזר לכושרו הטוב לחיים. גדיר כבש 3 שערים בגביע הטוטו ונראה ששינוי התפקוד משחקן כנף ימין לשחקן באמצע ובעיקר בכנף שמאל עשה את שלו. כבר במחנה האימונים בקיץ שעבר גדיר בלט כאשר תופקד באגף שמאל האהוב עליו יותר.

מנגד, אזולאי וחן עזריאל לא ייהנו מהסיטואציה. אזולאי, כך מעריכים במכבי לא יסכים להתייבש על הספסל. הפועל חיפה כבר הביעה עניין. נראה שהחלוץ יקבל החלטה לגבי עתידו רק לאחר המפגש הכפול מול גנק. אזולאי כמו גם שחקנים אחרים לא רוצים להחמיץ את חוויית ליגת האלופות וגם לא את המענק המובטח במקרה של עלייה. במידה שהקבוצה תשחק בליגה האירופית, הדבר יקל על שחקנים לעזוב.

בחלק ההגנתי האיזון טוב יותר. על עמדת השוער מתמודדים באופן סטנדרטי שלושה שוערים: ניר דוידוביץ', בויאן שראנוב ואמיר אדרי. על עמדות המגן הימני והשמאלי מתמודדים שני שחקנים בכל תפקיד. אייל משומר ועלי עותמן בצד ימין, טאלב טוואטחה וחיים מגרלשווילי בצד שמאל.

על 2 עמדות הבלם מתמודדים 4 בלמים: יוריצה בוליאט, סארי פלאח, איציק כהן ואנדרי פילאבסקי. האחרון נפצע בצורה קשה בקרסולו. ייתכן כי יוקפא ויושאל. עדיין לא ברור אם הקבוצה תביא בלם רביעי לאחר שהוחלט לוותר על מימון.

אותם דברים אמורים לגבי חוליית הקישור. תמיר כהן, גוסטבו בוקולי ויא יא סיידו יתמודדו על שתי עמדות כאשר מקומו של כהן נראה מובטח. אייל גולסה יכול לשחק בעמדה אחורית יותר אבל הנטייה היא לאפשר לו להראות את יכולותיו בחלק ההתקפי . במכבי שואפים לצרף עושה משחק. מהלך כזה יהיה מעשי במידה שהקבוצה תעפיל לשלב הבתים