צילום: ראובן שוורץ אם יש מישהו במכבי שראוי לקבל מילה טובה בתקופה בה הקבוצה מקרטעת ולא מצליחה להזכיר את היכולת של העונה שעברה הוא השוער הוותיק, ניר דוידוביץ'. מה לא נאמר על דוידוביץ' בקיץ האחרון. אמרו עליו שנגמר לו הסוס וצריך לפרוש. הביאו על הראש שלו את ביואן שראנוב ואמרו שניר איבד את חדר ההלבשה אחרי הריב התקשורתי עם יניב קטן. אז אמרו.

בפועל, דוידוביץ' הפך להיות נקודת האור הבולטת של מכבי בשבועות האחרונים. במשחקים מול גנק הצליח דוידוביץ' להחזיק את מכבי חזק בתמונת ליגת האלופות עד לפנדלים. מול "ילדי" הפועל פ"ת דוידוביץ' עצר מספר כדורים ומנע מבוכה גדולה יותר מהתיקו שתיים בסיום.

ניר דוידוביץ', מה לא עובד בקבוצה שלך?
"זה לא התפקיד שלי לנתח ולומר מה לא עובד בקבוצה. בשביל זה יש צוות מקצועי. יש דברים פחות טובים ויותר טובים. כמובן שאת הפחות טובים נצטרך לשפר.

בקצרה, למה אתה חושב שיש כאלה תנודות ביכולת שלכם על המגרש?
"צריך לזכור שבגלל אילוצים של פציעות אנחנו נאלצים לשנות הרכבים. נפצעו לנו שני בלמים ששיחקו מול בוראץ כמו אנדרי פילאבסקי ויוריצה בולאיט. לוקח זמן לאחרים להתאקלם. מול הפועל פ"ת ספגנו שערים שלא היינו צריכים לקבל. הובלנו ביתרון של שני שערים ולא הייתה סיבה שנאבד את היתרון הזה עשר דקות לסיום המשחק. כמו שאמרתי, מזל שלא היה קהל במשחק. אני מקווה מאוד שזו הפעם האחרונה שאנחנו משחקים ללא קהל כי אנחנו צריכים את הקהל שלנו".

איך קורה שקבוצה כמו שלכם מאבדת מול ילדי פ"ת יתרון של שני שערים, זה לא אופייני לכם?
"זה דבר שלא צריך לקרות, אבל למדנו שכדורגל בנוי מטעויות וזה קרה לנו מול פ"ת. זה מאכזב וחבל שקרה, אבל זה מאחור ומכאן צריך רק ללמוד. כדורגל זה לא מדע מדויק".

יכול להיות שהעייפות השפיעה?
"זה לא סוד שיש עייפות מצטברת והיא עושה את שלה, אבל בשביל זה יש לנו סגל עמוק כך שלכל שחקן יש מחליף".

איך אתה שומר על כושר משחק כה גבוה?
"אמרתי ואני חוזר שכמו שיש לקבוצה ימים פחות טובים ויותר טובים גם לי יש ימים כאלו. אני נותן מאה אחוז בכל אימון ואני רק יכול להיות שמח על כך שזה בא לידי ביטוי בעזרה לקבוצה".

העובדה ששראנוב הגיע הופכת אותך לטוב יותר?
"לאורך כל הקריירה היו לי מתחרים טובים ולהגעתו של שראנוב אין קשר ליכולת שלי".

מה אתה אומר על ההגרלה של המשחקים בליגה האירופית?
"לפני הכול אני חושב שברגע שיאפשרו לנו לשחק בקריית-אליעזר זה יכול לעזור לנו בעיקר בגלל שבבית יש את הקהל הדוחף והקהל שיודע להלחיץ את השופט ואת הקבוצה היריבה כשצריך. לגבי המשחקים, הרי שהיריבות הן יריבות שיהיה קשה מולן, אבל כבר הוכחנו במסגרת הזו שאנחנו יכולים להגיע רחוק עד כמה שניתן. הגענו בזמנו לשמינית גמר גביע אופ"א ואני מקווה שנדע לשחזר את ההישג הזה".