צילום: חגי אהרון במכבי חיפה הולכים ומתקרבים להשלמת הסגל, ולאחר שצירפו את שחקן הבית, גיא יוסיפוביץ', המשמש גם כרכז בסגל המורחב של נבחרת ישראל, מתכווננים הירוקים ליעד הבא: הפרווורד המוכשר שון לאון לבנובסקי (19, 2.03 מ'), ששיחק בשנה שעברה על תקן שחקן אימונים במכבי ת"א, וכעת צפוי לעשות את טבילת האש שלו בליגת העל.

לבנובסקי, בנו של קני לבנובסקי, שהיה מכוכביה של הפועל ת"א בשנות ה-80, שיחק בכל נבחרות הנוער של ישראל, וכיום מהווה חלק חשוב מהנבחרת האולימפית של גיא גודס. למרות העובדה שהוא מגיע על תקן השחקן ה-10-11, בחיפה משוכנעים כי הוא יקבל העונה את ההזדמנות להוכיח את יכולותיו. "שון הוא פוטנציאל ענק שנוכל ליהנות ממנו מאוד", אמר השבוע מיקי גורקה בעניינו של הפורוורד.

"אנשים מתחילים לקרוא לקבוצה הזו 'הגנון של גורקה', ואני דווקא מרוצה מזה, כי באמת יש כאן חבר'ה מאוד איכותיים ומוכשרים, שכל אחד מהם יכול לעשות השנה את הפריצה הגדולה שלו. יש הרבה דברים חיוביים בקבוצה דינאמית כזו, ושון, במידה ויצטרף, יתרום לא מעט לפאזל".

גורקה אינו היחיד שמרעיף שבחים על לבנובסקי. גם מאמנו לשעבר בנבחרת העתודה, דני פרנקו, משוכנע כי מדובר באחד משחקני העתיד של הכדורסל הישראלי. "שון הוא חוטף מצוין, ויש לו גם קליעה טובה מבחוץ", אומר פרנקו. "אין לי ספק שהוא יהיה שחקן לגיטימי בליגת העל, ותוך כמה שנים אפילו שחקן חמישייה. הוא גם יכול להגיע לנבחרת הבוגרת, אבל הוא צריך לבנות את הגוף שלו ולהיות יותר רע על המגרש. הוא ילד טוב מדי