צילום: ראובן כהן למאמן הפועל ניצן שירזי אין כוונה להתפטר במקרה של הפסד לבני יהודה אבל ברור שהפסד שלישי ברציפות יערער משמעותית את מעמדו.

הביקורת הפומבית שהטיח כץ השבוע שעבר בדבר "טעויות בבחירת השחקנים" שיקפה היטב את דעתו של הבוס על הדרך בה שירזי בנה את הקבוצה. ההחלטה לשחרר את ערן לוי קוממה את האוהדים שזועמים במיוחד על האופן בו היא נעשתה. אף אחד מאנשי המועדון לא מצליח להבין מדוע אחרי שני מחזורים בלבד התקבלה החלטה לשחרר את השחקן לאחר שהחזרתו הייתה על דעתו של המאמן.

החלטתו של שירזי לצרף לקבוצה שחקנים שנמצאים מעבר לשיאם: משה ביטון, שי רביבו (שוחרר), ליאור ג'אן, וכעת מיכאל זנדברג ועידן סרור, לא התקבלה באהדה בלשון המעטה.

העובדה שבמשך שלושה חודשים שירזי כשל במאמציו לאתר חלוץ איכותי מעוררת ביקורת אצל בעל הבית. כשהובא סטפן דנקוביץ' הצעיר מהכוכב האדום חשבו במועדון שמדובר ב"גניבת השנה". מהר מאד התברר שדנקוביץ' לא יוכל לסחוב את ההתקפה בפרט כאשר חברו להתקפה משה ביטון חלוד. שירזי מתחיל לאבד את הסבלנות בעניין ואף הבהיר לו בשיחה ביניהם שהוא מצפה לשיפור מיידי.

לכל אלה צריך להוסיף את חוסר האיזון בקבוצה. בשנים האחרונות התגאו במועדון בדומיננטיות של שחקני הבית. השנה התמונה שונה לגמרי כאשר לא ניתן להתעלם מהנוכחות הבולטת של ה"להקה" התל אביבית.

החלוץ אמוס קולי הוא דוגמה נוספת למתרחש. קודם למחנה בסלובניה, קולי לא הותיר רושם על שירזי ולא צורף לנוסעים. עם שובה של הקבוצה ובלחץ סוכנו של השחקן עו"ד שחר גרינברג הוחתם החלוץ הליברי על חוזה (הפועל יכולה להתיר את החוזה בינואר). היום קולי כבר נחשב לשחקן הכי בטוח בחוליית ההתקפה.

החלטה נוספת שגררה ביקורת הייתה ניפויו של חלוץ הנוער המוכשר אלי אלבז. אלבז היה עם רגל וחצי בחוץ אבל בהתערבותו של כץ הוא עדיין חלק מהקבוצה הבוגרת. כמובן שלכל אלה צריך להוסיף את הויתור על עודד אלקיים. בשנה שעברה הוחלט להשאיל את אלקיים להפועל ר"ג ולהביא במקומו את עומר ורד ממכבי ת"א. לכאורה מעשה נכון אלא שבתום עונה מוצלחת של ורד הוא שב למכבי ת"א והאדומים שוב נשארו ללא מגן ימני. היום הוא מצטיין כ...מגן ימני בסכנין. כפתרון הושאל ממכבי ת"א אלירן ג'ורג שמזה שלושה שבועות עושה מאמצים להיכנס לכושר הרצוי.

אחריותו של שירזי לנעשה גדולה יותר שכן המנכ"ל אפרים גבאי לא היה מעורב בקיץ בקבלת ההחלטות בשל הנתק הממושך עם כץ. לתוצאת המשחק מחר תהיה אם כן השפעה מכרעת על המשך דרכו של שירזי במועדון.