צילום: ראובן כהן מפלס הלחץ בהפועל עולה. הקבוצה של יואב כץ ממשיכה לאבד נקודות. מה שנראה בתחילה כסימנים של משבר, היום הוא משבר לכל דבר.

מנכ"ל הפועל אפרים גבאי, אתה מודאג ממצבה של הקבוצה?
"מצד אחד, אני מודאג אבל מצד שני, עברתי בהפועל ימים קשים מאלה ויצאנו מזה. גם הפעם נדע לצאת מזה. מדובר בתקופה לא טובה אבל לא צריך להיכנס לפאניקה. אני בטוח שברגע שיחזרו לסגל מספר שחקנים פצועים כמו אייל טרטצקי, אמיר אבוניל, גל אראל ואושרי רואש יחזור מהרחקה המצב ישתפר מה עוד שאנחנו מביאים חלוץ נוסף".

איפה טעיתם השנה?
"מי שלא עושה לא טועה. אנחנו יחידה אחת ולא מפילים את התיק על גורם כזה או אחר. היו טעויות בבחירת שחקנים וזה לא סוד. עדן בן בסט עזב והשאיר חלל גדול. לא הצלחנו עם שחקני הרכש אבל זו לא הפעם הראשונה לצערי. זה קרה גם בשנה שעברה".

יואב כץ ממשיך לתת קרדיט לניצן שירזי.
"מי שמכיר את יואב יודע שהוא לא ממהר לפטר מאמנים מה עוד שגם אני חושב שצריך לתת לזמן לעשות את שלו. אם נצטרך זעזוע זה יקרה, כך שלא צריך למהר לשום דבר. ניצן יכול להוביל אותנו למחוזות אחרים וטובים בטבלה".

למיטב זכרוני, כץ דיבר בתחילת העונה על מקום בפלייאוף העליון.
"יואב יודע היום יותר מתמיד שזה לא ממש ריאלי לדבר על מקום כזה. גם לי היו רצונות לראות אותנו בתחילת העונה במקום גבוה אבל בכדורגל יש התפתחויות. אנחנו מבינים איפה אנחנו נמצאים ולקראת מה אנחנו הולכים".

מקום בפלייאוף התחתון ייחשב לכישלון?
"כל דבר שאינו ירידת ליגה אינו כשלון עבור מועדון כמו הפועל חיפה. צריך לזכור שאנחנו לא משופעים בתקציב גדול ושחקני רכש יקרים".

יואב טוען שאלמלא הנתק איתך בקיץ היית יכול לעזור בבניית הקבוצה?
"זכותו של יואב לראות אותי אשם בכל דבר. גם אם היה ברוגז ונתק הייתי ער לכל מה שקורה עם הצוות המקצועי ושותף ללא מעט החלטות".

אמרת את דעתך בעניין צירופו של משה ביטון החלוד.
"יואב יודע בדיוק את דעתי בנושא ואני מעדיף שלא להרחיב. בכל מקרה, אנחנו יחידה אחת של אנשים שלוקחים את האחריות".

חושש מירידה לליגת השנייה?
"אני בטוח שנישאר בליגה. יש לנו גרעין טוב, ועם כל הכבוד לליגה שלנו חוץ משלוש הגדולות כל יתר הקבוצות ברמה שווה. אין סיבה לחשוש מירידה. אנחנו רחוקים מזה למרות שברור לנו שאם לא נתעורר זה יכול להיות מאוחר. ניצחון אחד בליגה הזאת ואנחנו למעלה".

במחזור הקרוב אתם מול בית"ר.
"יהיה משחק קשה מאד. ראינו אותם מול הפועל ת"א. מדובר בקבוצה נמרצת מאד עם קהל גדול שדוחף אותם. אנחנו צריכים לחשוב איך מוציאים משהו מהמשחק הזה".

הקהל שלכם לא מפגין סבלנות.
"אני תמיד מצדיק את האוהדים כי הם משלמים ממיטב כספם ורוצים לראות תוצאות. צריך סבלנות, ואני בטוח שיהיו ימים טובים יותר".