צילום: חגי אהרון שחקנים בהפועל יצאו השבוע במתקפה חסרת תקדים על התנהלותו ותפקודו של מאמנם ניצן שירזי. לטענתם, נוצר משבר אמון חריף בינם לבין המאמן. שחקן בקבוצה אמר השבוע: "אנחנו נראים כמו שכונה. מזמן נראה לנו שכל אחד עושה מה שהוא רוצה בקבוצה. לאנשים אין ביטחון וכבר לא רוצים לשחק.

"יש כאן שחקנים שרוצים להצליח כי זה העבודה שלנו. אף אחד כאן לא משחק בשביל המאמן", הוסיף השחקן. "אנשים כאן לא רצים בשבילו. צריך לראות את האימון. עושים תרגיל אחד והולכים הביתה. איפה קצת טקטיקה ובעיטות חופשיות? לא יכול להיות שניצן מסתובב עם בגדים של "נייק" ולא לובש בגדים של "דיאדורה" כמו כולם. לא ראינו דבר כזה בחיים. הוא איבד מזמן את הדרך המקצועית.

"יש כאן אנשים שכבר לא סובלים אותו. הוא מתנהג כמו בעל הבית וחושב שמותר לו לעשות הכול. הוא בא מת"א ויכול לעשות פוזות. איפה נשמע שמאמן הופך שולחן? שישים כובע על הראש ויעלה כמקצוען לאימון. זה לא אמיתי מה שקורה אצלנו".

אחת הדוגמאות להתנהלות היא סוגיית אושרי רואש. האחרון הרשה לעצמו להחרים שני אימונים בשבוע שעבר. שירזי יצא בהצהרה גורפת שרואש יקבל עונש כבד והדבר לא יעבור לסדר היום. בפועל, יואב כץ שוחח עם רואש כדי לצנן את כעסו. בראשית השבוע התקיימה שיחה בין שירזי לרואש בסיומה התנצל הבלם לפני המאמן וסוכם שיזמין את חבריו לארוחה. מדובר בעונש קל יחסית שעורר את זעמם של השחקנים. אגב, רואש שב ביום שני להתאמן מבלי שהתנצל על התנהגותו בפני השחקנים. כזכור, לפני חודש אמיר אבו ניל שהחרים את האימונים חזר להתאמן מבלי שייענש באופן חמור.

התחושה בקרב השחקנים היא ששירזי איבד שליטה בקבוצה. התקפלותו בעניין ערן לוי החלישה מאוד את מעמדו. בעקבות לחץ שהפעילו אפרים גבאי ויואב כץ נעתר שירזי והחזיר את לוי לסגל למרות שרק לפני שבועיים שחרר אותו בטענה שאינו "מתאים מקצועית". גורמים במערכת הביעו תמיהה על ההחלטה במיוחד נוכח העובדה שהקבוצה צירפה את מיכאל זנדברג.

לוי שהגיש תביעה בסך 820 אלף שקל יסיר את התביעה אבל נראה שהמשקעים בין הצדדים עדיין קיימים. סוכנו של השחקן, משה הר אדיר אמר: "ערן חזר הביתה. הוא לא חשב מעולם לעזוב ואני בטוח שהוא יעזור להפועל להישאר בליגה. המשקעים קיימים אבל אני שמח ששני הצדדים ידעו להתעלות, ועל זה נאמר מודה ועוזב ירוחם".

למחרת ההחלטה להחזיר את לוי לקבוצה קרא שירזי בעיתון את דבריו של כץ לפיהם הוא אחראי ישיר להחזרתו של לוי. בעקבות כך אמר שירזי למאמן הכושר, אברי מונצ'ר: "אם בצעירותי הייתי פותח עיתון ורואה מה שיואב כץ אמר לא הייתי בא היום לאימון".

בכל זאת, הפועל התחזקה השבוע התקפית. יובל אבידור, חלוץ עירוני קריית שמונה הושאל לקבוצת נעוריו. בנוסף אליו אמור לחתום החלוץ המונטנגרי, ולדימיר גלושצ'ביץ'.