צילום: ראובן כהן בהפועל הופתעו מאוד מכך שהבעלים יואב כץ, החליט להעניק אשראי נוסף לניצן שירזי לאחר ההפסד מול ב"ש. אנשי המועדון היו משוכנעים שלאחר פתיחת עונה קטסטרופלית כזו (נקודה אחת מ-21 אפשריות) חייב לבוא זעזוע, אבל כץ ממשיך בקו שלו לפיו הוא לא נוהג לפטר מאמנים.

התחושה במועדון היא ששירזי נאחז בקרנות המזבח. שכרו של המאמן מוערך ב-40 אלף שקל נטו לחודש, כולל הוצאות רכב, ועל תנאים כאלה, שירזי לא ממהר לוותר.
במועדון דיברו השבוע על כך שלמזלו של שירזי הוא פועל בסביבת עבודה נוחה. "בכל מועדון למאמן לא היה סיכוי להישאר עם אחוזי הצלחה כאלה, אבל שירזי מצא כאן מועדון זהב. למה שיעזוב? האוהדים כאן לא מתלהמים וקופצים על הגדרות, והבוס מנהל את המועדון עם שלט רחוק. כשהיו כשלונות בעידן קשטן הגיעו 500 איש לאימון והשמיעו את דעתם. הקהל כיום התייאש ולא משמיע את קולו למעט צעקות פה ושם במהלך המשחק".

בעלי התפקידים במועדון יישרו קו עם כץ שבשלב זה החליט שלא להחליט. המשחק מול ב"ש חשף בעיות מוכרות שחלקן התחדדו נוכח היכולת העלובה של הקבוצה. להוציא את קאלה דרשלר שהציל את הקבוצה מתבוסה, בלטה העובדה שלקבוצה אין בלם אחורי רציני. אייל טרטצקי האכפתי והמחויב, שמשחק עם שבר בידו, לא יכול לחפות על מחדלי חבריו להגנה דוגמת זה של אלירן ג'ורג' בשער השני.

יש לציין, כי בהפועל היו כאלה שהתנגדו להגעתו של ג'ורג'. המגן, כידוע, הגיע ממכבי ת"א עם התנייה שישחק עשרה משחקים לפחות אחרת הפועל תשא בדמי ההשאלה. ג'ורג', שלא התאמן בצורה סדירה, נופל ברמתו מעומר ורד. נכון לעכשיו, בכך פגעה הפועל בהתקדמותו של מגן בית כמו מועיין חלאילה. שאלה נוספת שעולה שוב ושוב היא מדוע שירזי מיהר לוותר על עודד אלקיים וסביטי ליפניה שלבטח היו מוסיפים ליציבות ההגנה.

שירזי ספג ביקורת על מספר החלטות שקיבל במהלך המשחק מול ב"ש. השינוי בפתיחת המחצית השנייה- הכנסת שני קשרים דוגמת חנן ממן ומיכאל זנדברג תוך כדי הסטתו של ערן לוי לעמדה קדמית יותר לא הוכיח את עצמו. במצב כזה, יובל אבידור, שהיה חלוץ בודד, נאלץ לרדת אחורה כדי לקבל כדורים. רק לאחר שער החובה השני הכניס שירזי את סטפן דנקוביץ' שלא תרם מאומה.

טענה נוספת התייחסה להחלטתו של שירזי לשלב במשחק חשוב כזה את גל אראל שלא מכבר חזר מפציעה. אראל לא בנוי בשלב זה לשחק 90 דקות. אגב, אותם דברים אמורים לגבי ערן לוי ששותף 90 דקות לאחר שבמשחק מול הפועל ת"א לא שיחק כלל.

טענה אחרת שהועלתה היא החלטתו של שירזי לשלוח ליציע את הישאם כיוואן ורועי שוקרני. כיוואן שיחק מול הפועל ת"א 90 דקות מלאות, ולפתע מצא את עצמו ביציע. שוקרני הדינמי מצא את עצמו ביציע בשני משחקים האחרונים.

כץ אמר השבוע: "אני לא מאמין בפיטורים. אני מאמין שניתן יחד להתגבר על מה שקורה למרות שברור לי שהמצב לא טוב. הייתה לי שיחה עם שירזי והצוות המקצועי. אני מתייעץ עם הרבה אנשים, וכרגע ההחלטה היא להמשיך עם הצוות".