צילום: ראובן שוורץ הנזיפה של אלישע לוי בעידן ורד לאחר המשחק מול בני יהודה, לאוזני שאר השחקנים, הפכה לשיחת השבוע בחדר ההלבשה הירוק. כידוע, אלישע והקשר לא משדרים על אותו גל תקופה ממושכת. המאמן החיפאי סבור שהשחקן לא מספיק מחויב, וזה מתבטא בהחלפתו לעתים קרובות. ורד אמר לחבריו: "אני כבר מזמן מבין שאני לא הפייבוריט של אלישע".

שורשי המתיחות בין השניים כבר בשנה שעברה כאשר ורד הודח מההרכב במשחק העונה מול הפועל ת"א בקריית אליעזר אחרי ששבוע קודם לכן הצטיין. כבר אז ורד לא הסתיר את כעסו, וכאות מחאה בעט בסלסלת הביגוד שבחדר ההלבשה.

השנה, עם עזיבתם של ליאור רפאלוב ותומר חמד, ורד היה משוכנע שהוא יהפוך לשחקן מוביל בקבוצה. לצד משחקים מצוינים באירופה ושערים מול מאריבור ושאלקה, הוא עדיין לא משפיע מספיק על יכולתה של הקבוצה בליגה. בפועל, ורד מתנדנד בין הספסל להרכב. כבר במשחק מול סטיאווה ורד הוחלף כעבור עשרים דקות. במשחק מול בני יהודה ורד פתח על הספסל. כשנכנס לא הצליח להשפיע, איבד כדור בצורה לא אחראית, ובסיום ננזף על רשלנותו ואדישותו.

ביום שני השבוע הקשר הפנים שעדיף לא למתוח את החבל יותר מדי ועדיף ליישר קו עם המערכת, להתנצל לפני המאמן והקבוצה ולחזור לשחק. עוד בטרם ההחלטה להתנצל זומן ורד למשרדו של אלישע לוי שם התקיימה שיחה לא פשוטה.

נודע כי במהלך השיחה בין השניים אמר המאמן: "אני רואה שאתה רוצה לעזוב לחו"ל בינואר. האם יש אמת בידיעות האלה?". ורד השיב: "אני לא מסתיר את העובדה שסקאוטים ראו אותי בגרמניה, וכמו כל שחקן גם לי יש שאיפות להגיע ולשחק באירופה. אם תהיה לי הצעה אטרקטיבית טבעי שאבקש לעזוב בינואר. כל זמן שאין לי הצעה כזו אני נשאר בקבוצה ואהיה מחויב לה".

במכבי טוענים שהשחקן היה חייב להפנים עם הגעתו למכבי שללא רמת מחויבות גבוהה הוא לא יוכל להצליח ולהפוך לשחקן דומיננטי.
"ורד שחקן מוכשר, אבל לא יתכן שבכל פעם שהוא לא ישחק הוא יעשה פרצופים ויפגין חוסר שקט", אומרים בקבוצה. "פה זה מכבי חיפה, והוא צריך להתאים את עצמו לנורמות שונות".