צילום: עוז מועלם מספר סקאוטים של קבוצות אירופאיות עקבו בלרנקה אחרי וויאם עמאשה על מנת לשדך לסקורר הירוק קבוצה כבר בינואר הקרוב.

עמאשה, שכבש עד לפני המשחק אמש 19 שערים בכל המסגרות (12 שערים בליגה, 6 שערים באירופה ושער בגביע הטוטו) סבור שבגילו, 26, זוהי ההזדמנות האחרונה שלו לצאת לאירופה. בסביבתו של עמאשה מעריכים שהצעה כספית אטרקטיבית תגרום ליעקב שחר לשקול ברצינות את שחרורו.

עמאשה נרכש מעירוני קריית שמונה תמורת מיליון דולר. על פי ההסכם בין שחר לאיזי שירצקי קריית שמונה תזכה בנתח של 25 אחוז ממכירה עתידית של עמאשה לאירופה.

תג המחיר של עמאשה ינוע בין 2.5-3 מיליון יורו. סכום המינימום אמור להיות 1.3 מיליון יורו שכן הסכום כולל את עלות רכישת כרטיס השחקן והנתח הכספי שמגיע לקבוצה הצפונית. שחר מודע לכך ששחרורו של עמאשה יחייב מן הסתם להביא חלוץ איכותי בסכום של מיליון יורו לפחות. מעבר לכך, לשחרורו של עמאשה מתלווה גם היבט מקצועי כיוון שגם ולדימיר דבאלישווילי נחוש לעזוב בינואר.

אגב, עמאשה שמחזיק בתעודת מעבר לא אמור להיתקל בקשיים במעבר לאירופה. עמאשה, כידוע, מסרב לעשות דרכון ישראלי מתוך רצון שלא לגרור תגובות קשות כלפי משפחתו במקום מגורי משפחתו, הכפר בוקעתה שברמת הגולן.