צילום: גיל נחושתן ההפסד להפועל פ"ת חידד את האווירה העכורה במכבי חיפה. מעבר לעלייה במינון ההאשמות ההדדיות נרשמה התפרצות לא אופיינית של טאלב טוואטחה בחדר ההלבשה.

בכלל, מכבי של השנה מצטיירת כקבוצה בעייתית ופריכה. לא מעט שחקנים זקוקים לחיזוקים. בניגוד לשנים עברו בהן שחקנים כמו אריק בנאדו, ליאור רפאלוב, יניב קטן, תומר חמד וניר דוידוביץ' נהגו לעשות סבב טלפונים לפני משחקים חשובים ו"חיזקו" את השחקנים, היום קטן נותר כמבוגר אחראי ואין לו ממש עם מי לתקשר. לא מעט שחקנים חיים בעולם משלהם ומשדרים אפטיה וחוסר מחויבות.

אחד השחקנים אמר השבוע: "אנשים באים פה לעבודה ומיד אחרי האימון מתפזרים. אין שום זיקה לסמל. אנשים לא מחוברים רגשית למועדון. יש כאן מצב לא בריא כשכולם חושדים בכולם. אחד הדברים שמעסיקים יותר מתמיד את השחקנים זה מה יכתבו עליהם ביום שלמחרת. מרבית השחקנים רוצים להיות חסינים מביקורת, וכאשר ביקורת כזו צצה כולם מחפשים את המדליפים".

במועדון טוענים שלא נעשו שיעורי בית בבחירת השחקנים, שלא נבדק מספיק עניין אופיים של השחקנים ומידת התאמתם למועדון גדול כמו מכבי חיפה. בקבוצה מזכירים שחקנים כדלה ימפולסקי, חן עזריאל, אלון תורג'מן, אוראל דגני ותמיר כהן שלא הצליחו להתערות מקצועית וחברתית. עזריאל, למשל, שגם כך לא התחבר מקצועית נראה לעתים קרובות מכונס בתוך עצמו בחדר ההלבשה.

ימפולסקי האתלטי לא בנוי להוביל ברגעים קשים. דגני מסתובב עדיין עם בעיית זהות. מהו בעצם? מגן, בלם או קשר? הצעירים שבחבורה טוואטחה וסארי פלאח מרגישים שעיקר הביקורת מופנית כלפיהם, ותמיר כהן משוכנע שלא נותנים לו מספיק הזדמנויות. דוידוביץ', מצידו, משקיף בעצב על הבלגאן ומעדיף לא להתערב.

לרשימת המתוסכלים מצטרפים חיים מגרלשווילי שלא מבין מדוע אלישע מחק אותו מהדיסקט, ועידן ורד לא מפסיק לעשות פרצופים בכל פעם שהוא מוחלף. לכל אלה חובה להוסיף את האווירה הלא נעימה אצל הזרים. הביטחון של יוריצה בוליאט ברצפה, יא יא סיידו חושב שעוקבים אחרי הרגלי הבילויים שלו, הראש של ולדימיר דבאלישווילי בחו"ל, ומרלון דה חסוס מוגדר כעוף מוזר. הבחור לגמרי לא מחובר.

אלישע מנסה לעמוד בפרץ אבל ללא הועיל. המטרה הראשונה שלו היא לנסות ולעבוד על התלכיד והאחדות, למשל, לערוך מפגשים חברתיים מחוץ למגרש. למעשה, מתחילת השנה לא נרשם שום מפגש מעין זה.

גורם בקבוצה אמר: "הביאו לכאן 11 שחקני רכש, חלקם הגדול לא מתאים. אף אחד לא ממש חשב לעומק מי מתאים ומי לא. יש כאן שחקנים שחושבים שהם עושים טובה שהם במועדון. כל אחד שלא משחק חושב שהוא מקופח. פעם זו הייתה זכות להיות בסגל של מכבי. בסוף העונה לא יהיה מנוס מטיפול שורש כואב. שחקנים כאן ישלמו מחיר יקר. שחר אולי סולח אבל לא שוכח. הוא בטוח כבר רשם בפנקס מי צריך להישאר ומי ללכת".

אלישע לוי יהיה פטור משידוד המערכות הזה. המלאכה תוטל מן הסתם על המאמן הבא שמתפקידו יהיה לקבל את ההחלטות ולקבוע את מראה הסגל בעונה הבאה. "יש כאן חצי שנה למשוך באותה צורה וזה לא פשוט", אמרו השבוע במועדון.