צילום: ראובן כהן גורמים במכבי חיפה טענו השבוע כי הקבוצה זקוקה ל"חריש עמוק וניקוי אורוות" לקראת העונה הבאה. על רקע היכולת העלובה בתבוסה להפועל ת"א בקבוצה מתנחמים במקום בפלייאוף העליון.

לאחר תקופת התאוששות הירוקים "חזרו לעצמם". משחק ההגנה הגרוע הזכיר נשכחות, ואפילו אדין צוצאליץ' היציב נדבק בחולשה הכללית. הלם שרר בחדר ההלבשה הירוק לאחר התבוסה. "הפועל ריסקה אותנו, ושמה אותנו במקומנו. באה קבוצה שיודעת להניע כדור ועשתה לנו בית ספר בקריית אליעזר. חזרנו לתקופה הרעה. אין לנו הרבה זמן לבכות, אנחנו חייבים לתקן בדרבי", אלו היו חלק מההתבטאויות של השחקנים בסיום.

ללא הנוכחות של יניב קטן, מכבי הייתה צל של עצמה. כל מערכי הקבוצה לא עבדו, ולאלישע לוי לא היו פתרונות. החלטתו של לוי לפתוח עם שני חלוצים עוררה ביקורת. "בשביל מה צריך לפתוח במשחק בית עם שלושה קשרים? למה לא לפתוח עם עוד חלוץ אחד?", טענו בקבוצה.

גם ההחלטה שלא לפתוח עם עידן ורד שהתאושש מפציעה גררה ביקורת. ורד נכנס בפתיחת המחצית השנייה, והביא לשינוי. המומנטום הקצרצר נמשך עד אשר הקבוצה ספגה שער שני. שוב הוכח שמכבי של העונה סובלת מסף שבירה נמוך.

למרות שעל פניו מכבי סגורה עקרונית עם מרבית שחקני הסגל בעונה הבאה כבר כעת נשמעו במועדון קולות הקוראים לעשות סדר בקבוצה. בגזרת הישראלים "מככבים" חן עזריאל, דלה ימפולסקי ועלי עותמן. שניהם לא מצליחים לעמוד בסטנדרטים ובלחץ במועדון הירוק. אגב, בירושלים כבר הודיעו שישמחו לקלוט את עזריאל בחזרה.

ימפולסקי מצליח לעורר שוב ושוב את זעם האוהדים. בקבוצה טענו כי במשחק מול הפועל ת"א ימפולסקי התעקש שוב ושוב להגביה כדורים סתמיים לרחבה ללא כל מחשבה. "מדובר בשחקן שלא מתאים לנו, אולי למכבי נתניה הוא כן מתאים", סיכמו בקבוצה.

המאמן הבא יהיה חייב לטפל במצבת הזרים של הקבוצה. ארבעה מתוך חמשת הזרים עלולים למצוא את עצמם מחוץ למועדון. להוציא את צוצאליץ', בקבוצה שוקלים ברצינות להמשיך את ההתקשרות עם ניר דוידוביץ' ולהשאיל את בויאן שראנוב שתופס משבצת של זר. גורם במכבי: "אין סיבה בעולם שלא להשתמש בשירותיו של דוידוביץ' כשוער ראשון ולהביא שוער שני ישראלי. בדומה לפילאבסקי, שראנוב יכול להשתפשף בקבוצה אחרת ולחזור אחרי שניר יפרוש".

הכישלון עם מרבית הזרים מהדהד. המאמן הבא יהיה חייב לעשות בדק בית בעניין. העונה הובאו לקבוצה שני חלוצים כושלים דוגמת מרלון דה חסוס ומחליפו דניאל צסארץ. יא יא סיידו ממשיך לקבל קרדיט בלתי מוגבל ולהרגיז את חבריו. אחד השחקנים: "יא יא הורג אותנו. במקום לשחק קדימה הוא משחק אחורה. לא רק שהוא מאבד כדורים במרכז השדה, הוא לא תורם להתקפה. אף אחד לא מבין למה אלישע מתעקש לשחק איתו". אגב, בצוות המקצועי חושבים אחרת. חברי הצוות דבקים בטענתם שהגנאי הוא אחד השחקנים היותר טובים בקבוצה.

מכבי תנעל את הליגה הסדירה בדרבי. תוצאת הדרבי הקודם עדיין צרובה בתודעת השחקנים. בקבוצה לא מדברים על נקמה, אבל מודעים לכך שמבחינת הקהל ניצחון בדרבי חשוב יותר ממיקום בטבלה.

נראה שרק זכייה בגביע תוכל לתקן את הרושם העגום של העונה הזאת. ברביעי הקרוב, הירוקים ישחקו בחוץ, בשלב שמינית הגמר מול הפועל כפ"ס. השנה, לשם שינוי, מקווים במועדון לעבור שוב את המשוכה, אבל לא למעוד עד לפגישה עם הנשיא.