צילום: shutterstock העירייה תשקיע יותר מ-11 מיליון ש"ח בהקמת קריית כדורגל חדשה לילדים ולבני נוער במבואותיה הדרומיים של העיר. המתחם החדש, שיהיה מהמתקדמים והחדישים מסוגו בארץ, ישתרע על שטח כולל של כ-28 דונם.

קריית הכדורגל תכלול, בין היתר, שלושה מגרשי כדורגל, בהם שני מגרשים עם דשא טבעי העומדים בדרישות ההתאחדות לכדורגל לקיום משחקי ליגה א', ומגרש אימונים נוסף עם דשא סינטטי, שישמש את קבוצות הילדים והנוער. כמו כן יכלול המתחם יציע נגיש לאנשים בעלי מוגבלויות, ובו כ-350 מקומות ישיבה. נוסף על כך על שטח של כ-500 מ"ר ייבנו מבני שירות חדישים ומתקדמים בעלי היבטים ירוקים, בהם חדרי הוראה, מלתחות, שירותים, חדרי שופטים, משרדי הנהלה ועוד.

"מגרשי הכדורגל לילדים ובני נוער מתווספים למתחם ספורט ענק ההולך ונבנה במבואות הדרומיים של העיר", אמר ראש העיר יונה יהב, "ואשר כוללים, בין היתר, את מרכז הטניס, הספורטן, מגרשי האימונים של מכבי חיפה, מגרשי אבי רן ואצטדיון סמי עופר, שיהיה עם הפעלתו החדיש והמשוכלל בארץ עם כ-30 אלף מקומות ישיבה מקורים. כל אלה יחד עם היכל הספורט ברוממה, שיהפוך עם השלמת העבודות המתבצעות בו לגדול ביותר בצפון הארץ, מציבים את חיפה בשורה.

לדברי יהב, "למתחמי הספורט החדשים של חיפה יתרון משמעותי הנובע מנגישות תחבורתית".

האדריכל זהר שגב הדגיש כי מתחם הספורט החדש תוכנן כך שיוכל לארח אירועי תרבות המוניים, פסטיבלים ומופעים בהשתתפות של עד כ-20 אלף איש. יש לציין כי התכנון האדריכלי והנופי נעשה במשרד שגב אדריכלים. במסגרת הפרויקט ישוקמו, יורחבו וייסללו מחדש הרחובות התוחמים את הקריה, בהם: קדושי יאסי, צביה ויצחק.