צילום: גיל נחושתן צמד גורלי של ולדימיר גלושצ'ביץ' השאיר את הפועל בליגה, אבל קרדיט גדול מגיע למנכ"ל הפועל, אפרים גבאי שהעמיד את טל בנין על טעותו, וגרם לו לשלב את החלוץ שעשה את השינוי. למנכ"ל הפועל אפרים גבאי היה חלק גדול בניצחון של הפועל על הפועל פ"ת מה שהבטיח סופית את הישארותה של הקבוצה בליגה.

בשלהי המחצית הראשונה, כאשר הקבוצה פיגרה 1:0 וחרב הירידה הייתה מונחת על צווארם של האדומים נראה גבאי משתולל ביציע המזרחי תוך שהוא דורש בתוקף מטל בנין להכניס מיידית למגרש את החלוץ המונטנגרי ולדימיר גלושצ'ביץ' על מנת להוסיף מחץ לקבוצה, שעד אותו רגע הייתה נרפית ובקושי הגיעה למצבים. מלכתחילה לא היה ברור לאנשי הקבוצה מדוע בנין מעדיף לפתוח במשחק בית עם חלוץ אחד, יובל אבידור.

בקשתו של גבאי נענתה בחיוב לא לפני שהמנכ"ל ניגש מספר פעמים לספסל ודרש לבצע שינוי מיידי. גבאי נופף בידיו וצעק לעבר בנין: "מה אתה עושה בכוונה? אתה רוצה שנרד ליגה?"

בכך לא תם הסיפור. בנין הורה למספר שחקנים לעלות לחימום עוד לפני המחצית. הראשונים שעלו היו גל אראל, הישאם כיוואן ועאהד עזאם. ושוב התסריט חזר על עצמו. גבאי הנסער ירד לכיוון הספסל והטיח מילים קשות כלפי בנין: "מה אתה עיוור, אתה מוריד אותנו ככה ליגה!". ההתפרצות האחרונה כבר הזיזה דברים. באותו רגע גלושצ'ביץ' עלה לחימום ועזאם חזר לספסל. במחצית היה כבר ברור שבנין יעשה שינוי. גלושצ'ביץ' נכנס, כבש צמד והשאיר את חיפה בליגה.

בעלי תפקידים שהיו עדים לאירועים אמרו: "אם גבאי לא היה מתערב אי אפשר לדעת אם בנין היה מכניס במחצית את גלושצ'ביץ'. גבאי חשש מאד שהקבוצה תרד ליגה, ולא הבין מדוע במשחק קריטי כזה לא עולים עם שני חלוצים. זה היה הזוי לפתוח עם חלוץ אחד. לא היה חסר שנספוג שער שני וכבר לא יהיה ניתן לתקן".