צילום: MCT לאחר הרבה מאוד שמות שנזרקו לאוויר, נראה כי ג'ף רוזן קיבל את ההחלטה לגבי זהות המאמן שלו לעונה הבאה. מדובר על בראד גרינברג (58), שמשמש כיום כעוזרו של אריק מוסלמן, מאמן נבחרת ונצואלה. בעבר כיהן גרינברג כעוזר המאמן בלוס אנג'לס קליפרס ובניו יורק ניקס, ובהמשך אף החזיק במשרת הג'נרל מנג'ר של פילדלפיה. הוא חתום על אחת ההצלחות הגדולות בתולדות המועדון – ההחתמה של אלן אייברסון.

כהונתו המשמעותית ביותר של גרינברג כמאמן ראשי הייתה באוניברסיטת בראדפורד אותה אימן במשך ארבע שנים. עונתו הטובה ביותר הייתה 2009-2010, כשקבוצתו זכתה באליפות המחוז.

בתקופה זו הוא עמד במרכזה של מחלוקת, לאחר שליגת המכללות חקרה חשדות להפרת אמונים בהתנהלותו בפרשת הכשרת שחקן לא חוקי לקבוצה שלו, התנהלות שבעקבותיה הוא הושעה מהמכללה ונאלץ בסופו של דבר להתפטר. בהמשך הרחיקה אותו הליגה מאימון קבוצת קולג' למשך חמש שנים.

גרינברג מנהל משא ומתן עם רוזן מזה מספר שבועות, וצפוי לחתום במהלך השבוע הקרוב. הוא כבר מעורב בהחלטות כמו למשל בחירתו של דונטה סמית'. בינתיים, מה שמעכב את חתימתו היא הבדיקה האם הוא מוסמך לאמן בישראל. יש לציין כי במקביל לשיחות עם גרינברג, המשיכו בחיפה לדבר גם עם אבי אשכנזי.

מתחת לפני השטח פעלו גורמים בקבוצה במטרה לשכנע את רוזן ללכת בסופו של דבר על האופציה הישראלית, אולם כעת נראה כי רק רק שינוי של הרגע האחרון ימנע את החתמתו של גרינברג.