צילום: MCT 4,000 דולר לחודש. זה השכר שיקבל בעונה הקרובה מאמן מכבי חיפה בראד גרינברג. על פי החוזה הישראלי של גרינברג, שפרטיו הגיעו לידי "ידיעות חיפה", עולה כי המאמן יזכה לתוספת של כאלף דולר לחודש בעונתו השניה, אם כי הקבוצה שומרת לעצמה את האפשרות להפסיק את ההתקשרות בכל עת, מבלי להיות מחויבת להארכתו לעונה נוספת.

לכל הדעות, מדובר בחוזה מגוחך בהתחשב ברקורד העשיר של גרינברג. רק לשם השוואה, מאמנים מתחילים כרמי הדר ומיקי גורקה, הרוויח בעונתם הראשונה בקבוצה משכורת של כ-15,000 ש"ח בחודש, כלומר, בסביבות ה-3,700 דולר נטו. בזמנו, כשדובר על צירופם האפשרי של מאמנים כמו קטש או אשכנזי, דובר היה על סכומים הגבוהים פי עשר. ואילו גרינברג, שכבר שימש כג'נרל מנג'ר בפילדפליה 76 מהאנ.בי.איי, כיהן כעוזר מאמן בשתי קבוצות נוספות ואף היה מאמן ראשי מספר שנים בקולג', מרוויח משכורת הזהה כמעט לזו שהרוויחו כאן מאמנים בשנתם הראשונה.

רק לשם המחשה, ג'רמיז סמית' שחתם בחיפה בשלהי העונה שעברה, הרוויח לא פחות מ-18(!) אלף דולר בחודש. דונטה סמית' ופול סטול, שמעולם לא שיחקו באירופה, מרוויחים קרוב ל-14 אלף דולר. אמנם ברוב הקבוצות באירופה השחקנים הבכירים מרוויחים יותר מהמאמן, אבל נראה כי במקרה הזה, הסכום המגוחך שעליו חתום המאמן מלמד משהו על מידת התשוקה שלו לחזור לקווים מחד, אך גם על מידת הביקוש שהייתה לו מצד שני.

יש לציין כי אל פרטי החוזה המתפרסמים כאן לראשונה נחשף גם גורם בבקרה התקציבית דרך אנשיו של גרינברג וביניהם סוכנו דיוויד מינסברג. בשיחה עם "ידיעות חיפה" אישר הגורם את הסכום המדובר ואמר: "קשה להאמין, כמעט בלתי נתפס, שמאמן בסדר הגודל הזה מגיע בכזה סכום מצחיק. אנחנו מקבלים לידינו את החוזים של כל המאמנים בליגה, ואני יכול להבטיח לך שזהו אחד החוזים הנמוכים שיהיו העונה. מאמנים ישראלים, לא רק ברמה של בלאט ודרוקר אלא גם פרנקו, ג'ינו ודן שמיר, מרוויחים סכומים גבוהים משמעותית. כנראה שג'ף הוא באמת קוסם".

דובר הקבוצה, אנדרו ווילסון, מסר בתגובה: "כחלק ממדיניות הקבוצה, אנחנו לא דנים על תנאי החוזים של השחקנים והמאמנים שלנו".