צילום: ראובן כהן החתמתו של עודד אלקיים במכבי היא אחד הסיפורים המפתיעים של הקיץ. מתברר שבעת שהפועל חתמה על השחרור לשחקן תמורת 325 אלף שקל היא לא ידעה כלל שאלקיים בדרך למכבי.

במשך השנתיים האחרונות לאלקיים היו לא מעט טענות כלפי הפועל. השחקן ראה כיצד הפועל מוותרת עליו פעם אחר פעם ונאלץ לנדוד לקבוצות כמו הפועל ר"ג וסכנין. גם השנה אלקיים לא היה בתוכניות של ניר קלינגר. מיד עם כניסתו לתפקיד עטר פעל לצרף את השחקן. הוא התרשם מאד מהמגן במשחקים בין נתניה לסכנין ויצר קשר עם סוכנו גלעד קצב. המגן התבקש לשמור על חשאיות. כנראה שהייתה לו סיבה טובה לכך.

במהלך מספר שבועות התנהל במקביל מו"מ בין כץ לקצב באשר לפיצוי הכספי שהפועל תקבל עבור כרטיס השחקן של אלקיים. מכבי לא הייתה צד בעניין. קצב הבהיר לכץ שיש כוונה להעביר את השחקן לאירופה ויהיה נכון מצד הפועל להגיע לפיצוי נוח לשני הצדדים שכן בעונה הבאה אלקיים יהיה שחקן חופשי.
קצב הקפיד לשמור על דיסקרטיות ולא רמז לרגע שמדובר בהצעה של היריבה העירונית. הירוקים אף הם שמרו על חשאיות. גם לאלקיים היה ברור שאם כץ יידע שמכבי מעוניינת בו - המחיר יקפוץ.

אחרי מו"מ הוחלט שאלקיים יפצה את הפועל בסכום של 325 אלף שקל. אחרי שהתשלום הועבר מיהרה מכבי להודיע שאלקיים חתם על חוזה לשלוש שנים.
בסביבתו של אלקיים אמרו: "ידענו שאם כץ יידע על כך שמכבי רוצים את עודד המחיר שכץ ידרוש יכול להיות כפול ומכופל. ברגע שכץ לא ידע במה מדובר, המו"מ היה קל והמחיר בהתאם".

בהפועל הופתעו מאוד מהמהלך. כץ אישר ל"ידיעות חיפה" שאלקיים לא גילה לו במו"מ את זהות הקבוצה אליה הוא רוצה לעבור אבל הייתה לו השערה שמדובר במעבר למכבי. כץ: "למרות שאלקיים וסוכנו נקטו בקו מסוים היה ברור לי שהקבוצות היחידות שיכולות היום לרכוש שחקן הן מכבי חיפה, מכבי ת"א וב"ש. מכיוון שלת"א וב"ש יש כבר מגן ימני נותרה האופציה של מכבי חיפה".