צילום: ראובן כהן אוהדי מכבי חיפה קיבלו במורת רוח את הגרלת משחקי הליגה שייפתחו ב-25 באוגוסט. גם השנה באופן די תמוה מכבי תשחק בסיבוב הראשון מול מכבי והפועל ת"א.

מהנתונים של השנים האחרונות עולה שיש שחר לטענות אוהדי הקבוצה. בשש השנים האחרונות הירוקים שיחקו חמש פעמים בחוץ נגד מכבי ת"א וארבע פעמים בחוץ נגד הפועל.

למותר לציין שלמשחקים ה"גדולים" בסיבוב הראשון יש השלכות מקצועיות וכלכליות להמשך הדרך. אבנר יוסף, אוהד ותיק של הקבוצה: "מדובר בהגרלות שלא מריחות טוב מהטעם הפשוט שמדובר כל שנה באותה מתכונת של הגרלות כך שלא פלא שאנחנו נפגעים פעם אחר פעם. חייבים לשנות את השיטה".

שי שפירא, אוהד נוסף: "זה לא הגיוני שכל פעם נצטרך בסיבוב הראשון לצאת למשחקים נגד התל אביביות. אם זה היה מאוזן בסדר, אבל ברגע שמדובר במגמה זה כבר לא בסדר".

מהתאחדות לכדורגל נמסר בתגובה: לוח המשחקים נקבע לפי הגרלה שלתוכה נכנסים מספר גדול מאד של משתנים אשר הוכנסו לתוך תוכנות מחשב. בין היתר, הלוח מתחשב במועדי ישראל וימי אבל, מועדי נבחרות ותאריכים בינלאומיים של פיפ"א, מועדי תחרויות אופ"א (ליגת האלופות והליגה האירופאית) עם מגבלות המתאימות לשלבים המוקדמים של הנציגות הישראליות המשתתפות וגם מגבלות הקשורות לשלבי הגמר, מגבלות אצטדיונים (קריית אליעזר, בלומפילד) וכו'. לאחר שקלול כל הנתונים מופקים מספר לוחות פוטנציאליים אשר נותנים מענה לכל הנתונים המגבילים ואז, נערכת הגרלה בה מוגרל אחד הלוחות שלמעשה מהווה את ללוח המשחקים לעונה.

"מעבר לכך", אומרים בהתאחדות, "בדבר הטענות שמכבי חיפה שיחקה בשנים האחרונות בסיבוב הראשון מול מכבי והפועל ת"א בחוץ - הרי שמדובר בלוחות שנבנים על בסיס הנתונים והלוח הרלוונטי נבחר בהגרלה שאין לדעת את תוצאותיה מראש, ועל כן הטענות אינן מוצדקות. בעתיד, כמו גם היום, אין כל כוונה להתערב בהליך ההגרלה״.