צילום: אלי אלגרט הגעתו האפשרית של פיראס מוגרבי מכניסה ללחץ שחקנים במכבי שכן הקשר האנרגטי עלול לגרום להדחתם מההרכב. יש לציין, שהקשר התנה את הגעתו למכבי בכך שיהיה שחקן הרכב. למוגרבי יש רצון עז לשחק בעתיד הקרוב באירופה, ולכן אין לו כוונה להיות כינור שני לעידן ורד או דלה ימפולסקי המשחקים באותו תפקיד.

במקביל, בקבוצה מצפים לתפוקה גדולה יותר מצידו של ורד. בעונתו הראשונה בקבוצה ורד הציג יכולת טובה כאשר היה שותף לאליפות השלישית של הקבוצה בעידן אלישע לוי, אך בעונה שעברה, ורד כמו גם שאר השחקנים גילה חוסר יציבות.

העליות והירידות האלה לא נעלמו מעיניו של עטר שמחפש יעילות בחלק הקדמי. זו הסיבה שעטר מתעקש לצרף את מוגרבי, חניכו לשעבר בנתניה, דבר שמן הסתם יהפוך את התחרות על חולצת ההרכב לקשה במיוחד.

ורד, עושה רושם לא חושש מתחרות, ומוכן לכל אפשרות. אחד מחבריו אמר: "ורד כבר הוכיח את עצמו במכבי, אבל אין ספק שהצטרפותו של מוגרבי שהיה שחקן של עטר בנתניה עלולה להשפיע עליו. מי שמכיר את ורד יודע היטב שהוא לא ישלים עם הירידה לספסל".

גם בחלק הקדמי צפוי להיווצר לחץ במיוחד בפרט על רקע העובדה שעטר ימשיך לשחק בשיטת היהלום, קרי, עם חלוץ מטרה אחד. על מקום אחד יתמודדו דינו אנדלובו, וויאם עמאשה ושלומי אזולאי, שבשלב זה משוכנע שיש לו מקום בהרכב של עטר. לרשימה צריך להוסיף את אלון תורג'מן שמצוי בכושר מצוין. בינתיים, עטר ממשיך בניסיונותיו למצוא קשר אחורי ובלם. עטר מעוניין בקשר אחורי איכותי שיתמודד על התפקיד עם תמיר כהן, שחוזר לכושרו. כהן, שבלט בדרבי, לא שכח לעקוץ בסיום את אלישע לוי כשאמר: "את ההתקדמות הגדולה הדרבי אני חייב לראובן שהחזיר לי את הביטחון".