צילום: ראובן שוורץ במכבי מתקשים להבין מדוע החליט ראובן עטר לנפות את אייל משומר הוותיק מהסגל בשני המשחקים האחרונים. עטר הסביר זאת בשיקול מקצועי נטו, אולם חבריו של המגן טוענים שיש דברים מעבר לכך, והראיה לכך לטענתם היא עודד אלקיים שלא נכלל בסגל בחמשת המשחקים הראשונים, הועדף הפעם על פניו.

עטר: "אין שום מגמה מסתמנת עם משומר. ההחלטה שלי להדיח את משומר היא הדחה מקצועית נטו. אני צריך מידי מחזור לקבל החלטה לא פשוטה לגבי שישה שחקנים שיישבו על הספסל. החלוקה היא שני שחקני הגנה, שני שחקני קישור ושני שחקני התקפה. יש תחרות חזקה וטובה ואי אפשר כל מחזור לשאול אותי למה זה כן משחק ולמה האחר לא".

ההחלטה על זהות השחקנים שישתייכו לסגל התקבלה הפעם בעיתוי נוח יותר, ביום שבת, ולא בערב שבת. עטר: "יש מצבים שלוקח לי זמן רב יותר כדי לקבל
החלטה מי בסגל ומי לא. לפעמים ההודעה תהיה בערב שבת ולפעמים במועד אחר. אני צריך את הזמן כדי לקבל החלטה, וזה אומר שיש לי חומר שחקנים טוב".

עניין נוסף שגרר ביקורת הוא מנהגו של עטר לשאול את חניכיו לגבי זהות שחקני הקבוצה היריבה לפני המשחק. אייל משומר, למשל, לא ידע לנקוב בשמות החלוצים של עכו, ועם או בלי קשר לכך מצא את עצמו ביציע. עם שאלה דומה נאלץ גם להתמודד יניב קטן שנשאל לגבי זהות שחקני הקישור האחורי של הפועל ר"ג.

עטר: "אנחנו עורכים קטעי וידאו מול כל קבוצה, ובנוגע לכל מערך של היריב אנחנו מתמקדים. חלק מהמחויבות שלנו היא להכיר את היריב כדי שהשחקנים לא יופתעו במגרש. ברור שמול הפועל ת"א או כל קבוצת צמרת אחרת מיותר לשאול את השחקנים על זהות שחקני היריבה, אבל כאשר מתמודדים עם קבוצות שהשחקנים שלהם אינם מוכרים אין סיבה שלא ללמוד אותם. מול ר"ג השחקנים שלי עשו היטב שיעורי בית".