צילום: ראובן שוורץ למרות הכישלון החרוץ ראובן עטר לא ממהר להסיק מסקנות בשלב זה. עם זאת, אם עטר לא יצליח לעצור את הסחף כבר במשחק הקרוב סביר שייקח אחריות ויתפטר. מי שעשוי להחליפו הוא אברם גרנט שזכה עם מכבי בשתי אליפויות, ובעקבות כך התמנה למאמן הנבחרת. גרנט אף נראה השבוע בבלומפילד.

כבר בשנה שעברה, בעת שגרנט אימן את פרטיזן בלגרד, שחר אמר לכלי התקשורת הזרים שאם גרנט היה פנוי הוא היה מגיע לחיפה. מאז, גרנט עזב את פרטיזן ובשלב זה הוא פנוי להצעות.

לאחר ההפסד המשפיל להפועל ת"א, שמו של גרנט כבר הועלה על ידי שחקנים בחדר ההלבשה שטענו שהוא בדרכו לקבוצה. מצד שני, עטר לא מתכוון להתפטר וקבע לקבוצה אימון ביום שלמחרת המשחק.

ערב המשחק מול הפועל ת"א לאף אחד מהשחקנים לא היה ברור מי יפתח בין ה-11. שעתיים לאחר האימון הגיעה ההפתעה הראשונה. אוראל דגני, ששיחק מול עכו ור"ג במשחקים בהם הקבוצה לא ספגה, התבשר ע"י אדורם קייסי שהוא מחוץ לסגל. מגן נוסף, עודד אלקיים קיבל טלפון דומה מה שהשאיר את הקבוצה עם מגן ימני אחד, אייל משומר שחזר להרכב אחרי שישב ביציע בשני המחזורים האחרונים.

החלטה מפתיעה נוספת הייתה הדחתו, בפעם השלישית ברציפות, של גוסטבו בוקולי. "הוא הכי טוב באימונים", מעידים חבריו לקבוצה. בוקולי לא זכה אפילו לשיחה בארבע עיניים עם עטר, ומסתובב עם בטן מלאה.

אבל הפצצה הייתה הדחתו של יניב קטן מההרכב. עד אז קטן היה הבאנקר של עטר. יש לציין כי לפני המשחק מול ק"ש עטר לא הסכים לוותר על קטן גם במחיר זריקה שיקבל הקפטן. קטן המשיך להיות בעל הבית למרות האפרוריות שהפגינו חבריו. כחמש שעות לפני המשחק מול הפועל ת"א קטן נקרא לשיחה בארבע עיניים אצל עטר שהודיע: "החלטתי שאתה מחוץ להרכב במשחק הזה".

קטן נותר המום והשיב: "אם זו ההחלטה שלך, אני מקבל אותה". רק מספר שחקנים ידעו על ההחלטה, חלק אחר שמע על כך מהתקשורת. על פי מספר שחקנים, קטן היה המום מההחלטה כי היה משוכנע שיפתח במשחק יוקרתי וחשוב שכזה.

התחושה בקרב השחקנים הייתה שאם המהלך של עטר יצליח, הקפטן יהיה הכתובת לכישלון עד כה.

אחד השחקנים: "אם זה היה מצליח לעטר, קטן היה הופך לאשם העיקרי כביכול בחוסר ההצלחה עד כה. זה היה יכול להיות עבורו מכה קשה. במגרש הוכח שבלי קטן אין לנו מנהיג על המגרש. כשקטן כבר נכנס לקח לו זמן להתאושש. במצבו המנטלי אסור היה לתת לו לבעוט את הפנדל. קטן יכול להרגיש פגוע ובצדק כי הוא היחיד שניסה לגונן על עטר בחדר ההלבשה, וביקש שדברים נגד המאמן לא ייצאו החוצה".