צילום: אורן אהרוני במכבי לא יעמדו בדרכו של רובן ראיוס באם השחקן יתעקש לעזוב בתום העונה על רקע האירועים האחרונים. במועדון לא מתכוונים ליזום מהלך שיביא לשחרורו של השחקן. הקשר הספרדי, שעמד לדין משמעתי השבוע, מחזיק בחוזה לשנתיים נוספות, עדיין לא פנה בעניין להנהלת הקבוצה.

למרות העליהום הציבורי בעקבות העבירה הקשה שביצע על רפי דהן, בקבוצה נטען שמי שיכריע לגבי עתידו של ראיוס יהיה המאמן שיחליף את אריק בנאדו. במועדון סבורים שכל מאמן בר-דעת לא ימהר לוותר על שחקן איכותי כמו ראיוס, שכידוע נבחר לאחרונה לזר המצטיין בליגה היוונית בעונה שעברה. בקבוצה אמרו השבוע: "ראיוס הביא אותנו השנה לאירופה. בזכותו נכנסו לקופת המועדון מיליוני שקלים. לא פשוט להנחית שחקן ברמתו. גם אם עשה שגיאה ופגע קשה בשחקן יריב לא צריך לתלות אותו כמו שלא תלו את מליקה ששבר את רגלו של רומן פץ".

ראיוס, שהתקבל בחמימות על ידי חבריו בכפר גלים ועוד קודם לכן על ידי עשרות אוהדים שהגיעו בשעת בוקר לנתב"ג, נראה מעט מבולבל השבוע. כזכור, בתקופה בה שהה בחופשה פרטית בספרד הקשר הספרדי ספג ביקורת נוקבת בתקשורת. בכל מקרה, הכדור עכשיו בידי השחקן. בראיוס מעוניינות כמה קבוצות ביוון. באם ישוחרר, מכבי תחפש חלופה לשחקן באותו תפקיד.