צילום: Index Open כ-15 אלף איש השתתפו ביום שישי האחרון במרוץ חיפה ה-17 שהתקיים לראשונה לאורך חוף הים ואשר כלל גם כן לראשונה מקצה חצי מרתון (21 ק"מ) בו השתתפו כאלף איש בהם טובי הרצים בארץ. במרוץ זה ניצח מנור מארו מאתיופיה בתוצאה 01:12:25 שהקדים ב-21 שניות בלבד את אגזה גואדה מטירת הכרמל שסיים את המסלול ב-01:12:46.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

במקצה הנשים ניצחה, מאיה כרמי מירושלים שסיימה את המרוץ בתוצאה המרשימה של 01:29:54. למקום השני מבין הנשים הגיעה ג'סיקה מישונישניק שהגיעה לקו הסיום לאחר 01:33:30.

שלושה מקצים נוספים התקיימו במרוץ שהתקיים במזג אוויר נעים במיוחד: מקצה של 10 ק"מ, 5 ק"מ ומרוץ עממי לאורך 2.5 ק"מ בו השתתפו: אלפי ילדים, בני נוער, תלמידי בתי ספר ומשפחות רבות בהן בלטו מספר משפחות אותן ייצגו שלושה דורות של סבים, בנים ונכדיהם. את המרוץ הזניק ראש העיר חיפה, יונה יהב, שחידש את המרוץ לפני 10 שנים והחליט השנה על הרחבתו למתכונת של חצי מרתון (21 ק"מ) לאורך שפת הים.

יונה יהב: "מרוץ חיפה הוא חגיגה לכל שוחרי הספורט בישראל והטווח הרחב של גילאי המשתתפים מעיד על ההיענות לאתגר הריצה במסלול החולף לאורך
שפת הים. חיפה הפכה בשנים האחרונות למוקד ספורט היודע לארח ולקיים תחרויות ספורט בינלאומיות, דוגמת אליפות העולם בשייט מפרשיות מדגם 420, אליפות אירופה ברכיבה על אופני הרים במסלול האולימפי היחיד בארץ אותו הכשירה העירייה בוואדי שיח, היכל הספורט החדש בשכונת רוממה, שנבנה בסטנדרטים הגבוהים ביותר והותאם לדרישות איגוד הכדורסל האירופאי לאירוח משחקי כדורסל בינלאומיים ואצטדיון הכדורגל המפואר בארץ שיחנך בקרוב במבואות הדרומים של העיר".

משתתפי המרוץ שיבחו את הארגון היעיל של האירוע, אותו הפיקה רשות הספורט של עירית חפה, ואת ההיערכות המוקדמת המרשימה של משטרת חיפה ומד"א שנפרסו בשטח בכוחות מתוגברים וליוו את הרצים לכל אורך מסלולי הריצה.