צילום: ראובן כהן על-פי ההתרשמות הכללית של השבועות האחרונים עושה רושם שהתיאבון חזר ליעקב שחר. בהסתמך על שיחות עם בעלי תפקידים, נשיא המועדון מתכוון להחזיר עטרה ליושנה. לא עוד רכש בינוני וכאלה שלא ניתן להגיע איתם לשום מקום, אלא שחקנים ומאמן שאמורים לעשות את ההבדל.

גורמים במועדון מדברים על כך שזו השנה החשובה של המועדון בשנים האחרונות. אחרי שלוש שנים בהן מכבי מחליפה מאמנים כמו גרביים, נחת כאן מאמן זר עם קבלות שבעזרת זרים וישראלים איכותיים הולך לשדרג את הקבוצה.

במשחק מול קריית שמונה נפל דבר. נראה היה שמשהו נסדק באמונה העיוורת בבעלים. חלק מהקהל איבד סבלנות כלפי שחר שיצא בקריאה שלא לקלל את טאלב טוואטחה אחרת יראה בזה פגיעה אישית בו. אלא שחלק מהאוהדים התעלמו מכך והמשיכו במופגן לצאת נגד טוואטחה ולשרוק לו בוז צורם כל אימת שהכדור הגיע לרגליו.

עוד קודם לשריקות נגד טוואטחה ביציע הונף שלט ענק שאומר: "יענקל'ה, כשאתה חוגג בנוקיה זה פוגע בנו אישית! לא רוצים את טאלב בחיפה". הדברים כוונו לשחר שנצפה בהיכל נוקיה מעודד ומאושר במשחק בו גברה מכבי ת"א על ארמני מילאנו. אחד מבעלי התפקידים במועדון אמר השבוע: "אנשים צריכים להבין ששחר לא הגיע למכבי חיפה ממקום של אוהד. הוא אוהד את חיפה כאיש עסקים שיש לו קבוצה. למרות ששחר 20 שנה במועדון יש לו זהות של איש עסקים שתרם ולקח קבוצה.

"שחר מפגין שנים ארוכות אהדה למכבי ת"א בכדורסל ועל זה אין עוררין. מה שיהיה בשנה הקרובה עם המאמן החדש זה יהיה המבחן של יענקל'ה. כי מכאן אין כבר דרך חזרה. החלפנו מספר מאמנים ושום דבר לא הלך. צריך לבדוק למה הקהל התהפך. עוד כישלון ואז ישאלו מה הלאה? אין מקום יותר לכישלונות. כישלון בעונה הבאה עלול לשד בור את שחר".