צילום: ראובן שוורץ אם לא יהיו התפתחויות מרעישות נראה שזו תהיה עונתו האחרונה של גוסטבו בוקולי כשחקן פעיל במכבי. בוקולי בן ה-36 צפוי לתלות את הנעליים ולקבל תפקיד במועדון.

הקשר, שהגיע מאח"י נצרת הפך לחביב הקהל ולשחקו מוערך ביותר. בקיץ האחרון החליטה מכבי להחתים את בוקולי לעונה נוספת. השנה, עושה רושם, זו שירת הברבור של הקשר הוותיק שמוצא את עצמו לא אחת ביציע.

קצת היסטוריה: הברזילאי החביב נחת בישראל ב-2001 כאשר הובא למבחנים במכבי פ"ת. אלי אוחנה, מאמנה של הקבוצה דאז לא התלהב משחקן הכנף הברזילאי, ו-ויתר על שירותיו. בהפועל ר"ג, לעומת זאת, כן התלהבו מהבחור. בוקולי הוחתם והיה בין המצטיינים בקבוצתו. עונה לאחר מכן הוא הצטרף לשורות היריבה העירונית הכוח ר"ג. במהלך אותה עונה עבר למכבי אח"י נצרת, ונבחר לזר המצטיין בליגה למרות שבסופה של העונה הקבוצה נשרה לליגה השנייה. בתום אותה עונה הוחתם בוקולי במכבי חיפה מתחת לאפה של מכבי ת"א שטענה שהייתה הראשונה להחתים את השחקן על חוזה.

בוקולי פרח בחיפה, ובעונת 2005-2006 אף נבחר לכדורגלן העונה אחרי שכבש 12 שערים ובישל עשרה. בתקופה בה בוקולי שיחק בחיפה הוא זכה בארבע אליפויות ובשני גביעי טוטו.