צילום: ראובן שוורץ ללא קשר לעתידו של אלכסנדר סטנוייביץ' מכבי צפויה לעבור זעזוע רציני בסגל השחקנים. על פי ההערכות, בין חמישה לשבעה שחקנים יעזבו. בין המועמדים לעזוב: אדין צ'וצאליץ' ומיצ'ל הספרדי כמו גם הישראלים וויאם עמאשה, מוחמד כליבאת, אלעד גבאי ואחרים.

בקבוצה מודעים לכך שעל מנת להבריא את הקבוצה חייבת להתרענן מתוך מחשבה לבנות סגל חדש לקראת העונה הבאה. אחרי ההפסד לאשדוד, השישי במספר עד כה, התחזקה התחושה שסטנוייביץ' לא מצליח להשפיע על הקבוצה. בקבוצה חוששים שאם לא יבוא שינוי מיידי הקבוצה עתירת-הציפיות עלולה להסתבך בצרות של ממש.

אחד השחקנים: "אם במשחק מול אשדוד אנחנו בועטים בקושי פעם אחת למסגרת זה מצביע על המצב שלנו. אי אפשר להצליח כאשר בכל פעם אנחנו עולים עם
הרכב אחר. הגיע הזמן שיהיה הרכב אחיד. כשבמשך שלוש שנים הקבוצה לא מצליחה, זה אומר דרשני. הכי גרוע הוא שאנחנו לא בנויים למאבקי תחתית, ואם לא נצא מזה כבר עכשיו נהיה בצרות".

מכבי נכשלה עד כה בכל הפרמטרים. בחירת זרים גרועה, חוסר ההצלחה לשלב שחקנים מוכשרים מקבוצת הנוער שזכתה בדאבל כמו גם צירוף ישראלים בינוניים.

בשבועיים הקרובים מצפה למכבי סדרת משחקים קשה. כבר ביום ראשון הקבוצה תארח בסמי עופר את הפועל ת"א שנמצאת בתקופה טובה. שלושה ימים אחר כך היא תצא למשחק מול מכבי נתניה, ובסוף השבוע הבא תארח את המובילה עירוני ק"ש.