צילום: shutterstock מספר שיא של כ-1,700 איש מרחבי הארץ השתתפו ביום שישי שעבר במרוץ המדרגות הרביעי של חיפה, מרוץ המדרגות הגדול בארץ והיחיד שאינו מתקיים במבנה סגור. ראש העיר, יונה יהב, שהזניק את המירוץ, אמר כי מהשנה הבאה ייערך בצד המרוץ בשעות הבוקר, ומרוץ נוסף יתקיים בשעות הלילה.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

עם המתחרים נמנו טובי הספורטאים והספורטאיות של ישראל שהתחרו על תואר אלוף המדרגות של ישראל. בצד המתמודדים במקצים התחרותיים השתתפו באתגר החווייתי כ-1,200 ילדים, משפחות ומבוגרים מרחבי הארץ בטווח הגילים 80-6.

למקומות הראשונים במקצה העילית לגברים ובמקצה העילית לנשים הגיעו שני חיפאים: שחר שגיב הגן על תוארו מהשנה שעברה והגיע ראשון לקו הגמר ב-18:22 דקות ונועה חייט רק בת 15 וכבר אלופת ישראל עם התוצאה 21:51 דקות. השניים הוכרזו אלופי המדרגות של ישראל לאחר שטיפסו 1,500 מדרגות במסלול שתחילתו בקמפוס הנמל בעיר התחתית, המשכו בשכונות העיר וסופו בקומה ה-20 של מלון דן פנורמה על רכס הכרמל.

יהב: "בצד מתקני הספורט המתקדמים בארץ שהוקמו בשנים האחרונות, אנו מפתחים אירועי ספורט ייחודיים הצוברים קהל אוהדים הולך וגדל, בהם אירועים עממיים בצד אליפויות בינלאומיות. בתוך כך התקיימה בעיר לפני שבועות אחדים אליפות אירופה ברכיבה על אופני הרים, ובאוקטובר תתקיים בעיר אליפות העולם בשיט מפרשיות מדגם 470".

אורכו של מרוץ המדרגות הוא שלושה ק"מ ו-1,075 מדרגות (כ-1,500 במקצה התחרותי). הרצים מוזנקים בעיר התחתית ומסיימים בגן האם במרכז
הכרמל. המרוץ מתקיים בארבעה מקצים: מקצה עממי למשפחות ולחובבי התחום, מקצה מוזל לנוער עד גיל 18, מקצה תחרותי לפי קטגוריית גיל ומקצה תחרותי עילית המיועד ל-100 ספורטאים מקצועיים המטפסים כאמור כ-1,500 מדרגות הקומה ה-20 של מלון דן פנורמה, הנקודה הכי גבוהה בחיפה.

בשנים הקודמות נעזרו הרצים בכרמלית, שיש לה תחנה גם בנקודת הזינוק בעיר התחתית (תחנת כיכר פאריז) וגם בנקודת הסיום במרכז הכרמל (גן האם). השנה הכרמלית הייתה מושבתת וחלק מהרצים הסתייעו בתחבורה הציבורית כדי להגיע למרוץ או לחזור ממנו. בנוסף, הופעלו שני שאטלים (אוטובוסים) שהחזירו את המטפסים בחזרה מגן האם לקמפוס הנמל.

יחסית למזג האוויר האופייני לעונה, מזג האוויר ביום שישי שעבר היה מעט קריר ולרגעים אף ירדו טיפות גשם על הרצים. ההזנקה הראשונה במרוץ נרשמה בשעה 8:00 בבוקר, שעה שבה בדרך כלל עומס החום כבר מורגש, כך שמזג האוויר הסגרירי הקל מעט על הרצים. בסיום המירוץ התקיים הפנינג גדול בגן האם והזוכים בקטגוריות השונות הוזמנו לפודיום כדי להצטלם עם הגביעים שבהם זכו.