צילום: גיל נחושתן עידן ורד, חביב הקהל הירוק, מסיים חוזה ואמור לפתוח פרק חדש בקריירה שלו. לפני חמש שנים הגיע ורד מבית"ר ירושלים וכבר בעונתו הראשונה תחת שרביטו של אלישע לוי זכה באליפות. ההמשך היה פחות מוצלח. פציעה חוזרת בכתף השביתה אותו למשך תקופה לא קצרה.

כשהתאושש וחזר מכבי שקעה יחד איתו והשאירה כידוע את הבמה וההגמוניה למכבי ת"א. ורד סיכם השבוע: "כואב לי לעזוב את מכבי חיפה. הגעתי לחיפה בגיל 21 ואני יוצא כגבר בן 26 . מדובר בשינוי גדול. היו לי במהלך החמש השנים בחיפה הצלחות, אכזבות אבל אני לוקח איתי מספר דברים טובים. הראשון שבהם את האליפות בעונתי הראשונה.

"הדבר השני שאני לוקח זה את האוהדים. היה לי חיבור מצוין איתם. הם נתנו לי להרגיש כמו שחקן-בית לכל דבר, והשיא מבחינתי היה כאשר בדרבי האחרון קראו בשמי ושרו את השיר שלי. נכנסתי כמחליף וכבשתי את השער השני בניצחון 0:2 מול הפועל. זה רגע שלא אשכח לעולם מה עוד שזה קרה בסמי עופר מלא".

מעבר לאליפות הראשונה ורד נוצר עוד רגעים ראויים לציון כמו למשל השער המדהים שכבש מול מאריבור. "זה היה אחד השערים היפים ביותר שכבשתי", הוא אומר. על העתיד אמר ורד: "יש כמה קבוצות בארץ שרוצות אותי, אבל אני מחזיק בדרכון רומני ושואף לנסות ולהגיע לאירופה. אם לא אמצא קבוצה כמו שאני מחפש אבחן את ההצעות בארץ".

בסיום המשחק מול ק"ש הקפטן יוסי בניון לקח את ורד לכיוון הקהל שהריע ממושכות לשחקן. ורד התרגש ולא שכח להודות לבניון: "הייתה לי הזכות לשחק עם השחקן הגדול ביותר בכל הזמנים". על רוני לוי שמונה למאמן מכבי אמר: "עם מאמן בסדר גודל של רוני לוי מכבי תיקח אליפות".