צילום: ראובן שוורץ אוהד הפועל חיפה בן 19 נעצר השבוע בעקבות טוקבק שפרסם באחד מאתרי האינטרנט בו קרא לחסל את יואב כץ. בטוקבק נכתב: "אני קורא לכל האוהדים, אנא אתרו את יואב כץ, תתכוננו כיצד לחסל את החיזר. תעשו זאת ותהיו הגיבורים של הקבוצה. אנא להביא סכינים וכלי נשק בשביל החיסול".

בחקירתו החשוד קשר עצמו למיוחס לו והובא לבית המשפט השלום בקריות שהרחיק אותו למשך שנה מהמגרשים. היועץ המשפטי של הפועל, עו"ד שי פינקלשטיין, התייחס לדברים: "אנו רואים את האלימות שהולכת וגוברת בכדורגל הישראלי. אני שמח שמשטרת ישראל התייחסה ברצינות מלאה לאיום המפורש וההסתה לרצח של מי משכנה את עצמו אוהד של הפועל חיפה כלפי יואב כץ.

"אני סבור שהפעילות המהירה של משטרת ישראל לאיתור אותו אדם והבאתו לבית משפט תסכל תכנים מסוג זה בעתיד לא רק כלפי יואב כץ אלא כלפי כלל העוסקים בכדורגל הישראלי.

"הישיבה הזאת מאחורי מחשב באופן אנונימי לכאורה גורמת לאנשים מסוימים להוציא את הרע מתוכם תוך שהם סבורים שהם לא יצטרכו לתת דין וחשבון ולעתים בלי להבין את ההשלכות של המילה הכתובה. המעצר של אותו אוהד חשוב מאד למיגור התופעה של האלימות המילולית באמצעות הטוקבקים".