צילום: ראובן כהן מיד לאחר ההפסד מול הפועל ב"ש יואב כץ היה נחוש לזעזע את המערכת ולצרף לצידו של מאיר בן מרגי מאמן בכיר עם ניסיון במאבקי תחתית. הטלפון הראשון היה לשלומי דורה, ששהה באותה עת בחופשה פרטית. כץ הציע לדורה לשמש כמנג'ר, אבל דורה העדיף את הצעתו של איזי שרצקי מק"ש.

דורה העדיף לאמן מאשר לשמש כמנג'ר גם אם מדובר בחוזה לחצי שנה. מיד באותו ערב כץ הורה לסמנכ"ל רון פדלהיים ליצור קשר עם אלי כהן. שיחה קצרה בין השניים הובילה לסיכום חיובי תחת הבטחה שאם כהן משאיר את הקבוצה בליגת העל הוא ימשיך לעמוד בראש הצוות גם בעונה הבאה.

עוד קודם לחתימה, כץ עשה שיעורי בית והתקשר ליו"ר בני סכנין מוחמד אבו יונס, שהעסיק אותו עד לפני חודשיים כדי לקבל חוות דעת. אבו יונס אמר לכץ: "מדובר במאמן טקטי ממדרגה ראשונה, איש מקצוע שהבעיה העיקרית שהייתה לו זו ההתנהלות מול חלק מהשחקנים".

כהן הגיע בשלישי לאימון הבכורה ועשה היכרות ראשונה עם הצוות המקצועי ובכללם מאיר בן מרגי שישמש כעוזרו, גל כהן, רון ציבלין ומאמן השוערים נוי רוזנפלד. לאחר מכן שוחח עם השחקנים והעביר את "האני מאמין" שלו. עוד לפני האימון הראשון כהן גם יצר קשר עם המנכ"ל המושעה אפרים גבאי. בקבוצה משוכנעים שכהן בהחלט מסוגל להשאיר את הקבוצה בליגה. האתגר הראשון שעומד בפניו יהיה לייצב את משחק ההגנה.

המבחן הראשון שלו יהיה כבר מחר מול מכבי ת"א. על הנייר להפועל סיכוי גדול גם בשל העובדה שתגיע למשחק עם הרכב חסר מאד ללא מהראן לאלה הפצוע ושני המוצהבים יוסי דורה וחנן ממן. אושרי רואש התאושש מפציעה וצפוי לשחק. ברונו פיניירו יוסט לעמדת הקשר. נכון לעכשיו, כהן עדיין מתלבט בין מריאן אנטולוביץ' וניב אנטמן בעמדת השוער.